Vali Ali Mantı, İl Müftülüğünce merkez Ulu Cami’de düzenlenen ‘Yaz Kur’an Kursları Kapanış Töreni’ne Katıldı. Kurs öğrencileri ve velilerin yoğun katılım gösterdikleri program Kur’an’ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Muharrem Genç’in açılış konuşması ile başladı. ‘Yaklaşık dokuz hafta süren yaz dönemi kur’an kursları programını bugün son derece büyük bir ilgi ve katılımla tamamlamış bulunuyoruz’ diyen Genç, ‘Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları önemsiyoruz. Çocuklarını yaz boyunca bizlere emanet eden ailelere de özellikle teşekkür ediyorum’ dedi. Daha sonra sonra Ulu Cami’yi dolduran yüzlerce kursiyer ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmada ise Vali Ali Mantı şunları söyledi: ‘Bugün çocuklarımızın heyecanına katılmak ve müstesna bir duyguyu birlikte yaşamak için buradayız. Bingölümüze yakışır bir görüntü var camide. Bizlere bu duyguyu yaşatan gençlerimize ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah aynı görüntü ve coşku tüm Türkiye’de yaşanıyordur. Bizler ilahı, kitabı ve peygamberi ‘bir’ olan toplumuz. Allah’ın izni ile bugüne kadar değerlerimize sahip çıktık bundan sonra da sahip çıkacağız. Bizleri var eden, güçlü ve değerli kılan müktesebatımıza sahip çıktıkça içerideki ve dışarıdaki şer odaklarının planları suya düşecek, kurdukları tuzaklar başlarına geçecektir inşallah. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin.
Yaz döneminde çocuklarını Kur’an kurslarına göndererek bir hassasiyete tercüman olan anne ve babalarımıza teşekkür ediyorum. İlim ve irfan sahibi, terbiye ve kültür sahibi bir gençliğe ihtiyacımız var. Kendini yetiştirmiş, farklı konularda yeteneklerini geliştirmiş, çok yönlü, nitelikli gençlere ihtiyacımız var. İnşallah o nesil bu gençlerimiz arasından çıkacaktır. Bu pırıl pırıl gençlerimiz sayesinde milletimizin ve ülkemizin geleceği daha güvenli ve daha aydınlık olacaktır.’
Ulu camide gerçekleşen , ‘Yaz Kur’an Kursları Kapanış Töreni’ne Vali Mantı’nın yanı sıra Belediye Başkan V. Halim Sügü, İl Müftüsü Muharrem Genç, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, AFAD İl Müdürü M.Emin Boğatekin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Aslanboğa, İl Ticaret Müdürü A.Vahap Tanık, kur’an kursu hocaları ve vatandaşlarımız katıldı.
Program kursiyerlerin farklı etkinlikleri ve dereceye girenlere sertifikalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.