Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, 2 ay sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri ile ilgili açıklama yaptı. Aktaş, “Ülkemizde iki ay sonra genel seçim var. Bu seçim partililer arasında bir yarış değil, bu seçim parlamenter sistemle tek adam sistemi arasında bir tercih seçimidir. Bu seçim ülkesini sevenlerle rantçıların seçimidir. Bu seçim hak, hukuk diyenlerle; akraba, arkadaş kayıranların seçimidir” dedi.

Partilerinin, Bingöl'de Millet İttifakı partileri ile seçime gireceğini belirten Aktaş, şunları söyledi: “Kapımız, gönlümüz ahlâken ve siyaseten dürüst, şaibesiz, cebi için değil halkı için çalışan herkese açıktır. Belirleyeceğimiz ortak adaylarımız da bu değerlere hizmet edecek, toplumun her kesimini kucaklayacak, bir zümreyi değil bütün Bingöl halkını temsil edecek adaylar olacaktır. Hangi ittifak ortağı partiyle seçime girersek girelim kriterlerimiz bu ilkeler olacaktır, bu ilkeler doğrultusunda adaylarımızın etrafında kenetleneceğiz ve kazanacağız.

Artık omuzlarımıza basarak siyaseten zengin olanlarla; akrabalarını iş, para sahibi yapanların bu toplumda yeri olmayacaktır, Bingöl halkı bu zihniyete fırsat vermemelidir.

Seçimin barış ve kardeşlik ortamında geçmesini temenni ediyoruz. Partimize, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na gönül veren ve bize inanan Bingöl halkından herhangi bir provakasyona gelmemeleri konusunda dikkatli olmalarını istiyoruz.

Kavga için değil, birleştirmek için geliyoruz. Ayrıştırmaya değil birleştirmeye geliyoruz.” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_