2024 Ramazan ayının başlamasına iki gün kaldı.  2024 başlangıcına kısa bir süre kalması nedeniyle gözler sahur, iftar ve teravih namazı tarihlerine çevrildi. Mübarek Ramazan ayı ibadetlerini hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, ayrıntıları merak ediyor. Peki, Bingöl’de Ramazan ayının ilk sahur vakti, ilk iftar vakti ve ilk teravih saati kaçtır?

İLK İFTAR NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Gürhan Eren, yaptığı açıklamada, ramazanın başlayacağı 11 Mart Pazartesi ilk imsakın Iğdır'da saat 04.52'de, son imsakın Çanakkale'de saat 06.02'de olacağını söyledi.
İlk iftarın 18.13'te Iğdır'da, son iftarın 19.24'te Çanakkale'de yapılacağını belirten Eren, Artvin, Kastamonu, Kırklareli, Samsun, Zonguldak ve Sinop'ta 13 saat 23 dakika ile en uzun, Adana, Antalya, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İzmir, Kilis, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da ise 13 saat 20 dakika ile en kısa oruç tutulacağını bildirdi.

Dünyanın En Güzel Yerleri ‘Geziyorum Dünya’ Kanalında Dünyanın En Güzel Yerleri ‘Geziyorum Dünya’ Kanalında

BİNGÖL’DE İLK SUHUR, İLK İFTAR VE İLK TERAVİH VAKTİ NE ZAMAN?
Bingöl’de ilk sahur vakti ne zaman? Bingöl’de ilk iftar vakti ne zaman? Bingöl’de ilk teravih namazı ne zaman? Sorularını sizler için araştırdık.

Bingöl için imsak vakti? 05:07

Bingöl için iftar vakti? 18:28

Bingöl için teravih vakti? 19:44

Editör: MD MEDYA GROUP_