Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 10 bin 900 sürekli işçi istihdam edileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de 54 daimi personel alınacak.

Adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

-Sürekli işçi kadrolarına atanan adaylar, yasal asgari ücret ile göreve başlatılacaktır.

-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. 

-Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (22/03/1983 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

-Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

İlanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 22/03/2023 – 27/03/2023 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak başvurularını yapabileceklerdir.

İŞE BAŞVURU YAPILACAK ALANLAR VE ALINCAK PERSONEL SAYISI

Temizlik Görevlisi: 21

Elektrikçi (Genel): 2

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı: 1

İnşaat Boyacısı/Boyacı: 3

Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı: 1

Marangoz: 1

Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı: 3

Klinik Destek Elemanı (Hastane): 6

Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız): 15

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi: 1

(Başvuru ekranında her alan işin Genel Hususlar ve Özel Şartlar belirtilmekte)

Editör: MD MEDYA GROUP_