2023 yılında Bingöl Devlet hastanesi MHRS üzerinden randevu alıp hastanede muayene olmak isteyen vatandaşlar ile ilgili veriler açıklandı.

Bingöl Devlet hastanesinden yapılan açıklama şu şekilde;

“MHRS üzerinden randevu alıp hastanemizde muayene olmak isteyen vatandaşlarımız için 2023 yılının ikinci yarısında 118.715 kapasite açılmış olup bunların 97.962 alınmış ve 82.622 tanesi gerçekleşmiştir.”

“MHRS üzerinden randevu alıp hastanemizde muayene olmak isteyen vatandaşlarımız için 2023 yılında 252.521 kapasite açılmış olup bunların 203.061'i alınmış ve 173.423 tanesi gerçekleşmiştir.”

MHRS İLE HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Hastanelerden randevu almak için iki yöntem bulunuyor. ‘’ Alo 182’’ çağrı merkezini arayarak bağlanacağınız canlı operatöre TC kimlik numaranızı vererek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Diğer yöntem ise www.mhrs.com.tr’den randevunuzu oluşturmak.

Randevu oluşturmak için; daha önce üyelik kaydınız yoksa "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer üyelik kaydınız var ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimden, dilediğiniz tarihe randevunuzu oluşturabilirsiniz.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLA

Kalbi duran 17 yaşındaki genç 20 dakikalık müdahale ile hayata döndü Kalbi duran 17 yaşındaki genç 20 dakikalık müdahale ile hayata döndü

Hastane randevusu nasıl iptal edilir?

https://www.mhrs.gov.tr adresinden üzerinden üye girişi yapın.

"Randevu Geçmişi" bölümünden istediğiniz randevuyu seçerek "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Ayrıca ALO 182 çağrı merkezini arayarak da istediğiniz randevuyu iptal edebilirsiniz.

Editör: MD MEDYA GROUP_