YÖK tarafından üniversiteye tahsis edilen önlisans kontenjanlarını 2 bin 398 kişi tercih ederken, lisans programları ise 961 kişi tarafından tercih edildi. Bingöl Üniversitesinin önlisans ve lisans programlarını tercih edenlerin sayısı toplamda 3 bin 359 olarak gerçekleşti.

YÖK tarafından verilen iki ek yerleştirme, yatay geçiş ve uluslararası öğrenci kabulü neticesinde üniversitenin doluluk oranının artması ve geçen yıllarda olduğu gibi %90 üzerinde doluluk oranına ulaşması bekleniyor.

‘‘ÜNİVERSİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ’’

Yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklamalarda bulunan ve üniversitemizi kazanan öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Öncelikle sizleri ve değerli ailelerinizi tebrik ediyorum. Üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ailemize hoş geldiniz” dedi.

Üniversiteye yerleşen 3 bin 359 öğrencinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Çapak, ilk yerleştirmeden sonra iki ek yerleştirme hakkının daha tanındığını ve bu yerleştirmelerle birlikte üniversitemizin doluluk oranının da artmasını beklediklerini ifade etti. 

‘‘KENT OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

İlimize gelen öğrencilere sadece üniversite camiasının değil, bütün kentin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Çapak, özellikle barınma konusunda kurumlarla birlikte halkın da öğrencileri kendi evlatları gibi bağırlarına basmasının insani bir duygu olduğuna dikkat çekti. HABER MERKEZİ