Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak: Üniversitemiz, hem fiziki olarak hem de öğretim odaklı hızlı bir büyüme kaydediyor.

YÖK, Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Zootekni ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı’nda açmayı planladığı “Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Tezli Yüksek Lisans Programı” için yaptığı başvuruyu onayladı.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yeni lisansüstü programlarını açma taleplerinin YÖK tarafından onaylanmasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Üniversitemiz, hem fiziki olarak hem de öğretim odaklı hızlı bir büyüme kaydediyor. Sağlık Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığımız Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Tezli Yüksek Lisans Programı için YÖK’e yaptığımız başvuru, 25 Aralık tarihi itibariyle onaylanmış bulunmaktadır. Talebimizin onaylanmış olması bizleri memnun etti. Üniversitemize ve bilim dünyasına hayırlı olsun” dedi.

Bingöl’e Yangın Söndürme Helikopteri Bingöl’e Yangın Söndürme Helikopteri

2017-2022 Akademik yılları arasında; 37 Ön lisans, 15 Lisans, 48 Lisansüstü yeni programla birlikte 1 Fakülte, 1 Enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulu açıldı. (Haber Merkezi)