Bingöl Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak,  COVİD -19 salgınının ardından fuarı düzenleyebildikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Çapak, "Bu tür etkinliklerin üniversitemiz ve ilimiz için çok önemli, faydalı olduğunu düşünüyorum” diyen Rektör Çapak, “İnşallah fuara gelenler, fuarı gezenler, kitap alanlar, söyleşilerden istifade etmiş olacak. Üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanı Tolga Balcı da fuarda çok güzel bir alan oluşturulduğuna dikkat çekerek, "Burada yazarlarımız, hocalarımız, öğrencilerimiz bir arada. Çok güzel, enerjik bir atmosfer var. Bu fuar inşallah tüm Bingöl Üniversitesi ve Bingöl için hayırlara vesile olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Fuarın açılışına, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Siirt Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. Nihat Şındak, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanı Tolga Balcı da katıldı. HABER MERKEZİ