Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, “Ağustos ayında; 99 aileye 49 bin 284 TL değerinde gıda yardımı, 45 aileye 35 bin 160 TL değerinde kırımızı et yardımı, 214 aileye 130 bin 441 TL değerinde kırtasiye yardımı, 3 aileye 9 bin TL değerinde ev eşyası takımı, 1 aileye 2 bin 800 TL değerinde koltuk yardımı, 7 aileye 13 bin TL değerinde temizlik malzemesi yardımı, 19 aileye 21 bin 100 TL değerinde nakit (para) yardımı olmak üzere toplamda 388 aileye 249 bin TL ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

AÇLIĞIN MEVSİMİ OLMUYOR

Hayır kervanına destek talebinde bulunan Yıldırım, “Hayırlara köprü olan Bingöl Umut Kervanı Derneği; Şartların ağırlığına rağmen en zor durumlarda dahi yoksul kardeşlerimizin dertlerine eldeki imkanlar dahilinde derman olma gayretindedir. Umut Kervanı, duyarlı ve yardımsever halkımızın yoksul ve fakire açılan kapısıdır. Bizler yetkili ve çalışanlar olarak, sizin adınıza koşuşturuyor, yoksul ve kimsesizlere kol kanat germeye çalışıyoruz. Hayırlı işlerin manisi (engeli) çok olma kaidesini bozan Bingöl Umut Kervanı Derneği; hayırlı işlerde acele etmeyi ve hayırda sürekli koşturmayı kendine ödev ad etmiştir. Malum olduğu üzere imtihan dünyasındayız. Herkesin farklı bir hayat hikayesi var. Umut Kervanı Derneği olarak bizler de bu ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin hikayelerini dinleyerek dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Mevsimlere göre ihtiyaçlar farklılık arz etse de, açlığın mevsimi olmuyor. Yapılan bağışlar ile ihtiyaç sahibi olan aileler, siz hayırsever kardeşlerimiz sayesinde sevinmekte ve sizler sayesinde bizler de bu sevince ortak olmaktayız. Bizler dinimizin emri gereğince nerede bir ihtiyaç sahibi aile varsa ona yardım etmek zorundayız. Bu kadim gelenek ilk insanın yaratılışından kıyamete kadar bu şekilde devam etmektedir. İnsanlığın gereğidir ki fakir ve muhtaç kim olursa olsun elinden tutup sıkıntısını gidermek gerekir. Umut Kervanı olarak bizler de bu duygularla hareket edip elimizden geldikçe varlıklı kardeşlerimizden yardımları alıp fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmaktayız” diye konuştu.

KIRTASİYE PAKETİ 500 TL

Kırtasiye yardımlarının devam ettiğini kaydeden Yıldırım, “2023-2024 eğitim ve öğretim sezonunun açılacak olmasından dolayı Ağustos Ayında Kırtasiye yardımının dağıtımına başladık. Kırtasiye paketi ücreti 500 TL’dir. Elimizden geldikçe muhtaç, yetim ve fakir ailelerimize bu yardımlarımızı ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_