Yaptığı Hayırlı Hizmetlerle Adını Duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım Ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Ramazan Ayının Gelişiyle Fakir, Muhtaç Ve Yetim Ailelere Ulaştırmak Üzere Yaptığı Yardımlara Hız Verdi.

Her Geçen Gün Çalışma Halkalarını Genişleten Bingöl Umut Kervanı Derneği, Mazlum Ve Muhtaçların Adeta Umudu Haline Gelerek; Yardımlarla Muhtaç, Kimsesiz, Fakir Ve Yetimlerin İhtiyaçlarını Hafifletmenin Gayreti İçerisinde Çalışmalarını Yürütüyor.

Bingöl Umut Kervanı, Binlerce Aileye Ulaştırmak Üzere ‘Umut Ayı Ramazan’ Sloganıyla Ramazan Ayından Önce Hazırladığı Gıda Paketinin Dağıtımını Yapmaya Başladı.

Fakir Ve Muhtaçlar İle Zenginler Arasında Köprü Vazifesi Gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, Kentteki Yardıma Muhtaç İnsanlara Kardeşlik Elini Uzatmaya Devam Ediyor. Yardım Derneği, Ramazan Ayında Binlerce Aileye Gıda Yardımlarını Ulaştırmayı Hedefliyor.

MART AYI’NDA 178 AİLEYE 67 BİN TL YARDIM YAPILDI

Yapılan Çalışmalarla İlgili Yazılı Açıklama Yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir “Mart Ayında, 139 Aileye 26 Bin 920 TL Değerinde Gıda, 13 Aileye 13 Bin 650 TL Nakdi, 8 Aileye Bin 200 TL Kırmızı Et, 1 Aileye 700 TL Değerinde 1 Ton Odun Yardımı, 16 Aileye 24 Bin 430 TL Değerinde Ayakkabı Ve Giyim Yardımı, 1 Aileye 342 TL Değerinde Kahvaltı Yardımı Olmak Üzere Toplamda 178 Aileye 67 Bin 242 TL Değerinde Ayni Ve Nakdi Yardımda Bulunduk” Dedi.

RAMAZAN UMUT OLSUN

Demir, “Ramazan Öncesinde Hazırladığımız Kumanya Paketlerinin Dağıtımına Başladık. Hayırseverlerin Sadaka, İnfak, Bağış Ve Zekatlarını Yetim Ve Muhtaçlara Ulaştırmaya Devam Ediyoruz. ‘Umut Ayı Ramazan’ Sloganıyla Yardım Kampanyası Başlattık. Bingöl Umut Kervanı Derneği Olarak Ramazan Ayı Öncesinde Ve Şimdi Ailelerimize Yardımlarımızı Ulaştırdık. Yardımlarımız Halen Devam Ediyor.10 Yıllık Bir Geçmişe Sahip Olmamız Açısından Bu Yıl Başvuran Aile Sayısında Patlama Oldu. Her Gün Onlarca Aile Derneğimize Başvurup Mağduriyetlerini İfade Etmektedirler. Bu Ekonomik Sıkıntının Ve Pahalılığın Getirmiş Olduğu Zorluklarını Hep Beraber Omuzlayalım. İnşaallah Sıkıntılar Paylaştıkça O Derece Azalır. Sizlerin Sayesinde Yardımlarımızı Sürdürmek İstiyoruz. Gıda Paketlerimiz 250 TL’dir. Toplum Olarak Ramazan'da Biraz Daha Hayır Yapma Duyarlılığımız Artıyor. Bu Vesileyle Bizler De Bu Ayda Daha Fazla Fakire Ve Mağdura Ulaşmak İçin Gayret Ediyoruz. Bu Ayda Mağdur Olan Herkese Bir Şekilde Ulaşmaya Ve Yardım Etmeye Çalışıyoruz. Tabi Ki İmkânlarımız Kısıtlı Olduğu İçin Yine Tüm İmkânları Zorlayarak, Mağdur Ailelere Yardımlarımızı Ulaştırmak İçin Tüm Gayretimizle Çalışıyoruz” Diye Konuştu.

Demir, Son Olarak Kendilerine Ulaşmak İsteyen Hayırseverler İçin İletişim Bilgilerini Şu Şekilde Paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş Gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL    

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı” HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_