Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Ramazan yardımlarına hızla başladı.

 

Her geçen gün çalışma halkalarını genişleten Bingöl Umut Kervanı Derneği, mazlum ve muhtaçların adeta umudu haline gelerek; yardımlarla muhtaç, kimsesiz, fakir ve yetimlerin ihtiyaçlarını hafifletmenin gayreti içerisinde çalışmalarını yürütüyor.

 

Bingöl Umut Kervanı Derneği, binlerce aileye ulaştırmak üzere ‘Gelin Yoksul ve Muhtaçlara Umut Olalım’ sloganıyla Ramazan ayından önce hazırladığı gıda paketinin dağıtımını yapmaya başladı.

 

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yardım derneği, Ramazan ayında binlerce aileye gıda yardımlarını ulaştırmayı hedefliyor.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Başkanı Mehmet Tamaç, ‘Mübarek Ramazan ayında umudu kırılmış, mağdur olmuş halkımıza bir umut da sizde olmak ister misiniz’ diye yardım çağrısında bulundu.

 

Tamaç, Bingöllüleri, rahmet mevsimi olan Ramazan Ayı’nda hayırda yarışmaya davet ederek, “Ramazan öncesinde hazırlıklarımızı tamamladık ve fakir ve muhtaçlara hazırladığımız Ramazan kumanyalarını vermeye başladık. Hedefimizde derneğimizde kayıtlı 1.700 aileye bir ramazan sevinci yaşatmak istiyoruz. Bu konuda tüm Bingöl halkına çağrımız az, çok demeyip ellerinden geldiği kadarıyla bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Ramazan ayında da elimizden geldiğince tespit ettiğimiz fakir, muhtaç ve mağdur ailelerimize Ramazan kumanyası, kırmızı ve beyaz et, giysi, ayni ve nakdi olmak üzere yardımlarımızı ulaştırmaya çalışacağız” diye konuştu.

Dernek olarak 12 ay boyunca çalıştıklarını ifade eden Tamaç, “Toplum olarak ramazan da biraz daha hayır yapma duyarlılığımız artıyor. Bu vesileyle bizlerde bu ayda daha fazla fakire ve mağdura ulaşmak için gayret ediyoruz. Bu ayda mağdur olan herkese bir şekil yardım etmeyi ve ulaşmaya çalışıyoruz. Tabi ki imkânlarımız kısıtlı olduğu için yine tüm imkânları zorlayarak, mağdur ailelere yardımlarımızı ulaştırmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.