Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği),  2023 yılı Temmuz ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara destek olmaya ve kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor.

Her geçen gün çalışma halkalarını genişleten Bingöl Umut Kervanı Derneği, adeta mazlum ve muhtaçların umudu haline geldi. Umut Kervanı Yardım Derneği yaptığı yardımlarla muhtaç, kimsesiz, fakir ve yetimlerin ihtiyaçlarını hafifletmenin gayreti içerisinde çalışmalarını yürütüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, “Temmuz ayında, 47 aileye 25 bin 751 TL değerinde gıda, 45 aileye 42 bin 575 TL nakit, 179 aileye 100 bin 240 TL değerinde kırmızı et, 6 aileye 85 bin 100 TL değerinde ev eşyası, 5 aileye 23 bin 750 TL değerinde mutfak eşyası, 4 aileye 21 bin TL değerinde çamaşır makinesi, 2 aileye 17 bin 500 TL değerinde koltuk takımı, 3 aileye 15 bin TL değerinde buzdolabı, 1 aileye 9 bin 500 TL değerinde televizyon, 4 aileye 2 bin 268 TL değerinde kahvaltılık, 1 aileye bin TL değerinde elektrikli süpürge, 1 aileye 690 TL değerinde giyim yardımı olmak üzere toplamda 298 aileye 344 bin 374 TL ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

FAYDALI İŞLERDE ACELE EDELİM

Hayır konusunda acele davranılması gerektiğine vurgu yapan Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak Temmuz ayı içerisinde bizlere başvuran ailelerimizi tespit ederek, ihtiyaçlarını karşılamak konusunda üye ve gönüllülerimiz ile beraber azami gayret sarf ettik. Sıkıntıda olan bu ailelerimizin ihtiyaçlarını Allah'ın izniyle siz değerli hayırsever kardeşlerimizin de yardımlarıyla gidermeye çalıştık. Ekonomik sıkıntıların farklı şekillerde kendisini gösterdiği bir zaman dilimindeyiz. Dernek olarak bizlerde dinimizin de bize öğrettiği hayırda yarışma konusunda siz değerli kardeşlerimize sıklıkla Hayır ve iyilik konusunda hatırlatmada bulunuyoruz. Biliyoruz ki Cenabı Hak:  Hatırlat/öğüt ver! Çünkü hatırlatma müminlere fayda verir. (51/Zâriyat, 55) ayeti kerimesince bizlere düşen görevi yerine getiriyoruz. Sürekli hatırlatmakla tekrarladığımız gibi bu ailelerimizin sıkıntılarını ihtiyaçlarını giderme konusunda hayırda yarışmak adına mücadelemizi veriyoruz. Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz de şöyle buyurur: “Faydalı işler görmekte acele ediniz. Zîrâ yakın bir gelecekte karanlık geceler gibi birtakım fitneler ortalığı kaplayacaktır. O zamanda insan, mü’min olarak sabahlar, kâfir olarak geceler; mü’min olarak geceler, kâfir olarak sabahlar. Dînini küçük bir dünyâlığa satar.” (Müslim, Îmân 186; Tirmizî, Fiten 30, Zühd 3; İbn-i Mâce, İkâme 78) Dolayısıyla biz Müslümanlarında hayır ve hasenat konusunda elimizden geldikçe acele davranmalı. Güzel amellerimizi bu konuda daha çok süslemeliyiz. Siz kardeşlerimize çağrımız şudur: ‘İhtiyaç sahibi ailelerimiz ile ilgili bağışlarınıza devam edin. Ayrıca bu kardeşlerimizi ve bizi dualarınızda eksik etmeyin. Son olarak çalışmalarımızda bize emek veren, gayret eden, katkı sunan, tüm hayırsever, üye ve gönüllerimize de ayrıca teşekkür ediyor, Allah hem bu dünyada hem de ahirette kendilerinden razı olsun” diye konuştu.

BİZE ULAŞIN

Yıldırım, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL   

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_