Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2022 yılı Haziran ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

‘Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifini düstur edinerek, yetimin, öksüzün ve garibanın derdini dert edinen Bingöl Umut Kervanı Derneği, zengin ile fakir arasında köprü vazifesi görüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak 2022 yılı Haziran ayında 58 aileye 15 bin 428 TL değerinde gıda yardımı, 44 aileye 19 bin 400 TL nakdi yardım, 8 aileye 4 bin 750 TL değerinde Halı, 42 aileye 8 bin 400 TL tutarında kırmızı et, 6 aileye 3 bin 160 TL değerinde mutfak eşyası olmak üzere toplamda 158 aileye 53 bin 138 TL tutarında ayni nakdi ve ev eşyası yardımlarında bulunduk” dedi.

MUHTAÇLARA BAYRAM SEVİNCİ YAŞATALIM

Az çok demeden yarım faaliyetlerine iştirak edilmesi gerektiğinin altını çizen Gönül, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak, zengin ve muhtaçlar arasında köprü vazifesinini görmeye devam ediyoruz. Gölgesi üzerimize düşen Kurban Bayramının mazlumlara ve muhtaçlara da bayram olması düşüncesi ile, elimizdeki imkânlar dahilinde muhtaç kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sesimizin ulaştığı herkese çağrımız elinizdeki imkanlar dahilinde sizlerde iş bulamayan çalışma gücünden mahrum olan, çalışacak kimsesi olmayan, muhtaç kardeşlerimizden en azından bir tanesine bayram sevinci yaşatınız. Toplum olarak zor günlerden özelikle ekonomik bir krizden geçtiğimiz herkesin malumudur. Unutulmamalıdır ki zor zamanlarda yapılan küçük yardımlar dahi, çok değerli ve kıymetlidir. Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak neredeyse her gün farklı mağduriyet ve sıkıntı içindeki kardeşlerimizin durumlarını müşahede etmekteyiz. Az demeden çok demeden duyarlı ve değerli olan kardeşlerimizden duyarsız kalmamasını istiyoruz” diye konuştu.

KURBAN BEDELİ 2 BİN 250 TL

Kurban bedelinin 2 bin 250 TL olarak belirlendiğini kaydeden Gönül, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak kurban bayramının İslam ümmetine ve dünyadaki tüm mahrumlara sıkıntılarını sona erdirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz. Bu bayramda vekâlet ile kurban kesip etlerini tespit ettiğimiz kardeşlerimize ulaştırma gayretinde olacağız inşaallah. Kurban bedelimiz 2.250 TL olup, kurbanlarımız nasipse bayramın ikinci günü kesilecektir. Vekâlet veripte kurbanının başına gelmek isteyen kardeşlerimiz kurbanlarının başlarına gelebilirler” şeklinde konuştu.

Gönül, kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70
Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı” Haber Merkezi

Editör: MD MEDYA GROUP_