Bingöl'de Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 91 kişi 3 ay ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde istihdam edilecek. Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecek.

NE ZAMAN AÇIKLANACAK

91 kişinin işkur aracılığıyla alınacağı TYP kuraları henüz çekilmedi. Ne zaman çekileceği konusunda ise bir bilgi geldiğinde yine takipçilerimizi bilgilendireceğiz.

Kuraların çekildikten sonra yine en hızlı bir şekilde Bingöl Sürmanşet internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

KATILIMCI ŞARTLARI NEYDİ?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (6.380,10 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Başvurular için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı olunmaması.

Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecektir.

Başvurular COVİD-19 nedeniyle İl Müdürlüğünden alınmayacak olup İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Programı 01 Mart 2022 tarihinde başlayacak, 30 Mayıs 2022 tarihinde sona erecektir.” HABER MERKEZİ