İstanbul Maltepe sahilinde 8-11 Aralık tarihlerinde Bingöl Tanıtım Günleri düzenlenecek. Pandemi sonrası ilk defa düzenlenecek tanıtım günleri için STK’lar kolları sıvadı. Tanıtım günlerine sayılı günler kala Bingöl Valiliği, memleket hasreti çeken tüm hemşerilerimizi tanıtım günlerine davet etti.

Valilik sosyal medya hesaplarından yapılan çağrıda, “Bingöl Tanıtım Günleri Başlıyor Bingöl’ümüzün kültürünü, yöresel lezzetlerini, doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen ve memleket hasreti çeken herkesi 8 - 11 Aralık tarihlerinde İstanbul - Maltepe’de gerçekleştireceğimiz; ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ne bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Tanıtım günleri için açıklamalarda bulunan Bingöl Sosyal Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu BİNDERFED Başkanı Atalay Atilla ve Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır, tanıtıma tüm Bingöllülerin davetli olduğunu söyledi. Tanıtımdaki amaçlarının Bingöl’ün tarihi, turistik, kültürel, ekonomik ve bunun gibi zenginliklerinin ulusal kamuoyu nezdinde tanıtmak olduğunu söyledi. 

Editör: MD MEDYA GROUP_