Bingöllülerin çok yakından tanıdığı Avni Polat başkanlığında yeni bir oluşumla dernekleşmeye giden sanatçılar, Bingöl Sürmanşet’i ziyaret etti.

Başkan Avni Polat yaptığı açıklamada, Bingöl’de kapsamlı bir şekilde dernekleşmeye gittikleri için mutluluğunu ifade ederken, “sanatla uğraşan, sanatçının haklarını koruyan, sanatın güzelliklerini ön planda tutan arkadaşlarımızla güzel bir yol çizdik. Amacımız, sanatımızla ön planda olmak. Bingöl’de sanatımızı kültürümüzle pekiştirip güzellikleri ortaya çıkarmaktır.” Dedi.

GENÇLERİMİZİ SANATLA BULUŞTURACAĞIZ
Polat; “Bingöl’de sanata başka bir boyut kazandırarak ilimizin kültür seviyesini istenen düzeye ulaştıracağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz, sanatın gerçek kimliği ile buluşacak. Derneğimizin bünyesinde birçok faaliyet yapmayı planlıyoruz. Sadece şarkı söylemenin dışında; sürpriz projelerle halkımızın karşısında olacağız. Gençlerimiz ile ilgili beceri kazandıran kurslar da düzenlemeyi planlıyoruz. Böylelikle hem sanatımızı icra edeceğiz, hem de sanat camiasına yeni isimler kazandıracağız.” 

ÖNEMLİ İSİMLER VAR
Bingöl’de kurulan ve birçok önemli ismi bir çatı altında tutan derneğin başkanlığını Tüm Bingöllülerin tanıdığı ve sevdiği isim olan Avni Polat yapıyor. Polat’ın yanı sıra ülke çapında tanınan Ayhan Barasi, bestekar Mehmet Boğatekin ve Bingöl’de 7’den 70’e sevilen; Şaban Burkay, Fettah Yalçın, Şevhat Beritan, Cevdet Can, Zaza Mahmut, Saim Rojak ve Yüksel Boğatekin’in yönetimi ile Bingöl Sanatçıları ve Kültür Derneği kuruldu.

Editör: MD MEDYA GROUP_