Hak sahiplerine teslim süreci devam eden Kültür Mahallesi Toki Konutlarının hak sahibinden arta kalan Toki'nin elindeki konutların satış tarihi ne zaman? Konutlar kura ile mi belli olacak? dükkanların satış tarihi ne zaman? Kültür Mahallesi Toki Konutlarında hak sahiplerinden arta kalan Toki’nin elinde olan yaklaşık 235 daire ve dükkanlar ne zaman satışa çıkacak?

11 Aralık 2023 Pazartesi günü banka sözleşmeleri ilan edilen TOKİ Konutlarının Hak sahipleri 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak konutlarını teslim almaya başladı. 5.6 ve 7. Adayı teslim eden Toki’nin bugün 4. Adayı teslim etmeye başladı.  

1.147 konut ve 190 işyerinin yer aldığı proje kapsamında 11 Aralık 2023 Pazartesi günü TOKİ Emlak Yönetimi tarafından banka sözleşmelerinin ilan edilmesinden sonra 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak hak sahiplerine konutlar teslim edilmeye başlandı. Emlak Yönetimi tarafından yapılan ilanda belirtilen evrakları ve sözleşmeleri tamamlayarak, listedeki tarih ve sıralamanıza göre anahtarlarını TOKİ Konut alanında bulunan Emlak Yönetimi Ofisinden teslim alan hak sahipleri evlerine taşınmak için gerekli hazırlıklara başladı.

TOKİ’NİN ELİNDEKİ KONUTLAR NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

1.147 konut ve 190 işyerinin yer aldığı proje kapsamında hak sahiplerinden arta kalan yaklaşık 235 konut ve işyeri için TOKİ’nin satış ilanı bekleniyor. Bingöl Belediyesinin yayınladığı takvime göre, Hak sahiplerinin konutlarının tamamı şubat ayının ilk haftasında tesliminin bitirileceği belirtilmişti. TOKİ’nin geriye kalan yaklaşık 235 konutun ve işyerlerinin satış ilanı büyük bir merak ile bekleniyor. TOKİ’nin söz konusu konutların ve işyerlerinin satış ilanı Şubat ayı içinde gerçekleşmesi tahmin ediliyor.  Konu ile ilgili bir gelişme olması durumunda Bingöl Sürmanşet İnternet Sitesinden Bingöl halkına duyuruyu yapacağız. Takipte kalınız.

Editör: MD MEDYA GROUP_