Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi olan ve 10 İli etkileyen 7.7. büyüklüğündeki deprem olayının ardından Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca; yardıma muhtaç vatandaşlar için Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır ve Hatay illerine Jandarma Komanda Tabur Komutanlığı, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı/Jandarma Arama Kurtarma Timi, Jandarma İç Güvenlik Timleri, Jandarma Trafik Timleri, Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma  Timi, Olay Yeri İnceleme Timi  ile Güvenlik Korucusu olmak üzere toplamda (263) personel görevlendirildiği bildirildi.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen ekipler tarafından hızlı bir şekilde arama kurtarma çalışmalarına destek sağlanırken kentin birçok noktasında da depremden zarar gören vatandaşlar için çadırlar kuruldu. Kurulan çadırlara vatandaşların tahliyesi sağlanırken arama/kurtarma çalışmalarına ise aralıksız devam ediliyor.

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada; “Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca, ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü yardıma kararlılıkla devam edilmektedir. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_