Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), eğitim öğretim hayatına devam eden yaklaşık 2 bin 500 Lise 10.sınıf öğrencisine 10 bin adet yardımcı ders kitabı dağıttı.

İHH, Türkiye ve dünyada yaptığı insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarına katkıda bulunmak için de çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, bir yayınevinin destekleriyle il merkezi ve ilçelerde bulunan lise öğrencilerine yardımcı ders kitabı dağıtımında bulundu. Bu çerçevede toplamda 10 bin adet tarih, coğrafya, fizik ve matematik oluşan yardımcı kaynak kitap 2 bin 500 öğrenciye dağıttı.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, kaynakların verimli kullanılması ve okulların başarısının artması amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Bingöl merkez ve ilçelerdeki tespit ettiğimiz okullarda, 10 bin adet tarih, coğrafya, fizik ve matematik oluşan yardımcı kaynak kitap 2 bin 500 öğrencilerimize hediye ettik. Bu kitaplar sayesinde öğrencilerimiz, hedefledikleri alanda başarılı olmalarına faydalı olacağını düşündük. Bu yüzden bizlerde Bingöl İHH İnsani Yardım Derneği olarak yaptığımız diğer çalışmalara ek olarak eğitim alanında da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yaptığımız bu yardım ile faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Destek olanlardan Allah razı olsun.  Katkı sunanlara teşekkür eder, öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_