Samsun’da düzenlenen Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivaline (TEKNOFEST) katılan Bingöl ekibi en iyi sunum ödülü aldı. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stem Robokulüp ekibi TEKNOFEST Karadeniz’de ödül sevinci yaşadı. Katılımcıların büyük sevinç ve coşku yaşadığı TEKNOFEST Karadeniz sona erdi. Altı gün süren festival sonunda takımlar ödüllerine kavuştu. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stem Robokulüp ekibi festivalde en iyi sunum ödülü kazandı. Bingöl ekibi 5 bin 248 takım arasında 5. oldu.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, “Bingöl STEM Tarım Teknolojileri Takımımız Teknofest 2022 Samsun Final Yarışmasında En İyi Sunum ödülünü almış ve ayrıca 5248 takım arasından 5.olmuştur. Teknofest  2022'de  2.ödülünü alan Bingöl STEM Robokulüp ekibini tebrik ediyorum. Bu tür yarışma ve etkinliklerin öğrencilerimizin gelişimine önemli katkılar sunduğuna inanıyorum. Bingöl STEM Robokulüp öğrencilerimiz TEKNOFEST 2022 yarışmalarında önemli bir başarı gösterdiler. Öğrencilerimizin bundan sonraki süreçte projelerini geliştirerek daha güzel başarılar elde edeceğine inanıyor, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu önemli başarıların altına imza atan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, onların bu önemli başarıların altında emeği olan yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesajla TEKNOFEST Karadeniz’de ödül almaya hak kazanan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stem Robokulüp ekibini tebrik etti. Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Samsun’da finali gerçekleştirilen Teknofest 2022'de Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stem Robokulüp Ekibimiz Tarım Teknolojileri Alanında 5248 Takım Arasından En İyi Sunum Ödülü Almaya hak kazanmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.”

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ise yayımladığı tebrik mesajında, “eknofest 2022 Samsun Finalinde Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stem Robokulüp Ekibimiz Tarım Teknolojileri Alanında 5248 Takım arasından en iyi sunum ödülü almaya hak kazanmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)