Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, “Bingöl halkı belediye otobüsü istiyor” sloganı ile ilgili kurumlara çağrıda bulundu.

Sosyal medya üzerinden de imza kampanyası başlattıklarını aktaran Korkutata, Cuma namazı çıkışında hem basın açıklaması hem de oturma eylemi yapacaklarını ifade etti.

Korkutata; “30.09.2022 Tarihinde cuma namazı çıkışı  Dörtyol saat kulesi önünde basın açıklamasında bulunulacaktır basın açıklaması sonrası Bingöl belediyesi önünde oturma eylemi yapılarak ulaşım taleplerine dikkat çekmek amaçlı bir araya geleceğimiz  basın açıklamasına tüm Bingöl halkı davetlidir. 90’lı yıllarda kendine ait hizmet araçları bulunan Bingöl  belediyesinin  ulaşım hizmetlerinin olmaması toplumsal sıkıntılara neden olmaktadır. Belediye otobüsünün olmamasından dolayı hizmette maddi sıkıntılar çeken özel halk otobüsleri,  kendi açılarından haklı olduklarını söylemektedir. Bizde kendilerine kısmen de olsa olsa katılmaktayız lakin hizmet koşullarını kabul eden SS 18’nolu Kooperatifi  artan nüfus oranını hesaplamadığı için  bugün de sıkıntı çektiğini söyleyerek, bu sıkıntıyı özellikle engelli  vatandaşlardan çıkartmaktadır” dedi.

Bingöl’e halk otobüslerinin kazandırılması gerektiğini aktaran Korkutata; “Bizlerde belediye otobüsünün alınması ile bu yükün hafifleyeceği kanaatinde olup “Bingöl halkı belediye otobüsü istiyor” sloganı ile  toplu taşıma hizmetinin sağlanmasını talep ediyoruz. Türkiye toplu taşımanın olmadığı bir kaç nadir illerden birisi de Bingöl ilimizdir. Buradan Sayın Belediye Başkanı Erdal Arıkan'a çağrımız; Bingöl ilimize  toplu taşıma hizmetini kazandırması olacaktır. Tunceli-Ağrı belediyeleri bu hizmetlerde Türkiye' de öncü belediyeler olmuştur. İstiyoruz ki Bingöl ilimizde örnek teşkil etsin. 9 yıldır aynı sorun üzerinden gitmeyi de anlamsız bulmaktayız. Bu şehrin kadim halkı daha ne kadar bekleyecek yapmayın, etmeyin bu güzel şehre  bu hizmeti kazandıralım. Buradan Bingöl Milletvekillerine çağrımızdır. Gerekli girişimleri sağlayarak Bingöl halkının yanında olduklarını göstersinler. Pozitif ayrımcılık 3 Aralık'ta değil tüm aralıklarda sergilenmelidir. Change.org üzerinden başlatmış olduğumuz imza kampanyası da şu an 9.274 sayısına ulaşmıştır. Herkesin desteğini artırmasını ve yetkililerin yorumları okumasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_