Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve sık sık öncelikli projeler arasında yer aldığını söylediği Bingöl Belediyesi Yeni Hizmet Binası tamamlandı. Bingöl Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, “Yeni ve donanımlı yapısıyla vatandaşlarımızın işlemlerini tek merkezden rahatlıkla yapabilecekleri yeni belediye hizmet binamızda vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” denildi.

Belediye Başkanı Arıkan, sosyal medya hesabından yatığı paylaşımda, “Elhamdülillah, ilk işimiz dediğimiz belediye hizmet binamızı tamamladık ve faaliyete aldık. Koordinasyon ve performansla hizmetlerimizi hızlandıracağız. Ayrıca bu alandaki mevcut yollarımızı da genişleterek, yeni alternatif yollarla şehir trafiğimizi de rahatlatacağız.” ifadelerine yer verdi.

Belediye hizmet binasının içeriği ile ilgili belediyeden daha önce yapılan açıklamada, “Projede, 100 araçlık kapalı otopark, 500 kişilik konferans salonu, meclis toplantı salonu, sergi salonu, 200 kişilik çok amaçlı salon, nikâh salonu ve 121 araçlık açık otopark yer alacak. Proje kapsamında alanın ön tarafları ticari alan olarak tasarlanacak, mevcut yollar genişletilecek.” İfadelerine yer verilmişti.

Editör: MD MEDYA GROUP_