Kamuda 'Kemer Sıkma' Dönemi! 4 Bakanlık Harekete Geçti! Araçtan Restorasyona Her Şey Durduruldu Kamuda 'Kemer Sıkma' Dönemi! 4 Bakanlık Harekete Geçti! Araçtan Restorasyona Her Şey Durduruldu

Bankalar geçtiğimiz haftalarda ATM'ler aracılığıyla yapılan bir işlemi güncelleyerek müşterilere daha fazla finansal esneklik sunma yolunda önemli bir adım attı. Bu düzenleme, banka şubelerindeki yoğunluğu azaltmayı ve iş yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Müşteriler artık daha yüksek miktarlarda para çekimini ATM'ler üzerinden gerçekleştirebilecek. Bu değişiklik hem müşterilerin zamanından tasarruf etmelerini sağlıyor.

Bankalar ATM'ler aracılığıyla yapılan nakit çekim limitlerini güncelleyerek müşterilerine daha fazla finansal esneklik sağlamak için önemli bir adım attı. Bu yeni düzenleme şubelerdeki yoğunluğu azaltmayı ve iş yükünü hafifletmeyi hedefliyor.

YENİ LİMİT BELLİ OLDU

Önceki düzenlemelere göre günlük nakit çekim limiti maksimum 5 bin lira iken, bu rakam yeni düzenlemeyle 10 bin liraya çıkarıldı.

Bazı özel bankalar ise daha ileri giderek bu limiti 15 bin liraya kadar yükseltti. Artan bu limitler sayesinde, banka müşterileri ATM'lerden ücretsiz olarak daha fazla meblağlarda nakit çekebilecek.

Bu özellikle büyük ödemeleri nakit olarak yapma ihtiyacı duyan veya daha yüksek nakit rezervine ihtiyaç duyan kişiler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

KAREKODLA NAKİT ÇEKİMLERDE DE LİMİT ARTIŞI

Bankacılık sektöründeki dijitalleşmeyle birlikte, karekod ile yapılan nakit çekim işlemlerinde de limitler artırıldı. (Takvim)

Editör: MD MEDYA GROUP_