Pilot Üniversite Koordinasyon Merkez Birimi (PİKOM)’nde gerçekleştirilen ‘4. Geleneksel Bingöl Bal Yarışması’nın ödül törenine; Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Solmaz ve Prof. Dr. Hasan Çiftçi, PİKOM Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enis Karabulut, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Esen, Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, yarışmanın sponsor firması Bingöl Çapakçur Bal temsilcisi Fikri Üzer, birim amirleri, akademisyenler, üreticiler ve çok sayıda davetli katıldı.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, ödül töreninde Bingöl balının kalitesine ve artan tanınırlığına dikkat çekti. PİKOM’un çalışmalarıyla Bingöl balının kalite olarak daha üst seviyelere çıkacağını belirterek dereceye giren üreticilere teşekkür etti.  Gerçekleştirilen konuşmaların ardından dereceye giren üreticilerimize ödülleri Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftçi ve Prof. Dr. Ramazan Solmaz tarafından takdim edildi. Yarışmada Zeki Çifçi birinci, Alim Esim ikinci ve Mehmet Korkutata üçüncü oldu.

Program, yarışma sponsoru Bingöl Çapakçur Bal’a plaket takdimi ve yarışmanın organize edilmesinde emeği geçen personele teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi. (Haber Merkezi)