Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl İl Başkanı Osman Zeki Baran, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin detaylarını anlattı. Geçtiğimiz günlerde ‘Bingöl’ün Afet Bölgesi’ ilan edilmesi için hazırladıkları çalışmayı Bahçeli’ye sunan Osman Baran, Bingöl’ün afet bölgesi ilan edilmesine ilişkin partisinin genel merkezi ile sürekli temas halinde olduklarını söyledi.

‘GENEL MERKEZİMİZ SÜRECİN HER AŞAMASINDAN HABERDARDI’

MHP Bingöl İl Başkanı Baran, “Bingöl kamuoyunun ‘Bingöl Afet Bölgesi İlan Edilsin’ çağrısına, sürecin en başından bu yana kulak verdik. İlgili kuruluş ve meslek gruplarıyla sürekli bir temas ve istişare içerindeydik. Bu süreçte edindiğimiz tüm bilgi ve izlenimleri bir rapor haline getirerek Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye sunduk. Ama süreç boyunca attığımız her adım ve edindiğimiz tüm bilgileri genel merkezimizle ve partimizin önde gelen isimleriyle paylaştık.” dedi.

‘GENEL BAŞKANIMIZIN BİNGÖL’E ÖZEL BİR İLGİSİ VAR’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Bingöl kamuoyunun ‘Bingöl’ün Afet Bölgesi’ ilan edilsin çağrısına olumlu yaklaştığını ve hazırlanan çalışmadan memnun kaldığını belirten Osman Baran, “Sayın Genel Başkanımızın Bingöl halkının taleplerine yaklaşımı ve Bingöl’e olan ilgisi bizi oldukça memnun etti. Bingöl’deki STK temsilcilerinin ‘Bingöl’ün Afet Bölgesi’ ilan edilsin taleplerinin ve yapı stoku hakkında bilgilerin yer aldığı raporu Sayın Genel Başkanımıza taktim ettiğimizde, konu ile ilgileneceğini ve yakından takip edeceğini söyledi. Bingöl’ün sorunları için bana gel dedi. Sayın Genel Başkanımızın Bingöl’e özel bir ilgisi var. Bingöl’ün sorun ve talepleriyle yakından ilgileneceğini söyleyen Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ziyaretimizde, Partimizin Genel Başkanı ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi Bingöl’e davet ettik, davetimizden memnun kaldı.” şeklinde konuştu.

‘YANINIZDAYIZ VE YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

MHP Bingöl İl Başkanı Osman Baran, “Bingöl İl Teşkilatı olarak, genel merkezimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bingöl’ün sorunları hakkında istişare halindeyiz. Partimizin teşkilat yapısına uygun bir şekilde hareket ederek, ülkemize ve Bingöl’e nasıl daha iyi hizmet ederiz, ne katabiliriz yönünde düşünerek hareket ediyoruz. Sokağın nabzını çok iyi tutmaya özen gösteriyoruz. Halkımızın talepleri ve sorunları nelerdir çok iyi biliyoruz. Bingöl’ün afet bölgesi ilan edilmesi için yürüttüğümüz çalışmada olduğu gibi bundan sonraki süreçte de partimizin önde gelen isimleri ve Liderimiz, Sayın Genel Başkanımızın desteğiyle kilit noktalarla temasa geçip hızlı ve etkili adımlar atacağız. Sayın Genel Başkanımızın Bingöl’e olan ilgisi bundan sonraki süreçte de teşkilat olarak yerelde elimizi oldukça güçlendiriyor. Sokağın nabzını tutan, dinleyen, hızlı hareket eden, güçlü adımlar atan bir siyaset anlayışıyla hareket edeceğiz. MHP Bingöl İl Teşkilatı olarak, vatandaşlarımıza kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu vurgulamak istiyorum. Son olarak Bingöl halkına; yanınızdayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu birlikteliğin verdiği güçle Bingöl için çalışacağız diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör: MD MEDYA GROUP_