Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında yüzde 50 hibe desteği alarak kurulan Bingöl Çapakçur Bal Firması faaliyetlerini sürdürüyor. Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, son olarak İngiltere’de Dünya genelinden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada ödül alan Bingöl Çapakçur Bal Firmasını ziyaret etti.

Firmanın bal dolum tesisini gezen İl Müdürü Bahadır’a firma yöneticileri eşlik etti. Bal dolum tesisini gezen ve incelemelerde bulunan Bahadır, firmanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Firmanın internet sitesinde, firmanın misyonu faaliyetleri hakkında şu bilgiler yer alıyor:

“Uzun yıllar boyunca edindiği tecrübeler ile yoluna devam eden Bingöl Çapakçur Bal firması, kalite güven anlayışını yenilikçi fikirleriyle ortaya koymaktadır. Yapmış olduğu tüm anlaşmalar ve çalışmalar neticesinde atılan adımlar misyon ve vizyon hedeflerinin birer atılımıdır. Bingöl Çapakçur Bal tesisinden çıkan ballar tüketici ile buluşmadan önce kontrolden ve analizden geçer. Ballarımızın dolumları ve paketlenmeleri tesisimizde hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir. Isı dereceleri, bal muhafaza koşullarına göre ayarlanmış; özel depolanan ürünlerimiz doğrudan tüketicisi ile buluşmak üzere tesisimizden güvenli bir şekilde ayrılır.” (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_