Genç İlçe Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.  İlçe Hükümet Konağında gerçekleştirilen toplantıya Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu başkanlık etti. Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Bingöl YEDAM Uzmanları ve kurum amirleri katıldı.

Toplantıya, geçtiğimiz yıl açılan Bingöl Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Uzmanları da davet edildi. Bağımlılıklarla mücadele konusunda atılacak adımların konuşulduğu toplantıda, kurumların madde bağımlılığının önüne geçmek adına atılacak adımlar konuşulurken, bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler anlatıldı.

Bingöl YEDAM Uzmanları, Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısında faaliyet gösterdikleri günden bu yana kurum çalışmaları hakkında bilgi verirken, bağımlılıkla mücadele konusunda yapılabilecek iş birlikleri ve hayata geçirilebilecek faaliyetler hakkında görüş sundu.

YEDAM’dan Kaptanoğlu Ziyareti

Gerçekleştirilen toplantının ardından Bingöl Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Uzmanları ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Bozgan, Genç İlçe Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

YEDAM, uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından bağımlı bireylere hem arınma hem de maddeyi bırakma sürecinde psikolojik ve sosyal destek veren bir merkezdir.  Bingöl Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdiği toplu açılış töreniyle açılmıştı. Açılış törenine Vali Kadir Ekinci, Bingöl Yeşilay Şubesi ve YEDAM kurum uzmanları katılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_