Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanı Mahmut Ayas ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yeni hizmet binasını basın mensuplarına tanıtan Ayas, “BİNTSO üyelerinin kurumsal ihtiyaçlarına tek bir noktadan uzun yıllar cevap verebilecek bir bina oldu.” dedi.

Yeni hizmet binasını basın mensuplarına tanıtan Ayas, Fırat Kalkınma Ajansıyla aynı binada hizmet verdiklerini, önümüzdeki süreçte KOSGEB’in ve Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin de aynı binada hizmet vereceğini söyledi.

Fırat Kalkınma Ajansı, BİNTSO’nun yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. KOSGEB ve Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin de temsilcilik düzeyinde BİNTSO binasında hizmet vermesi için görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Ayas, aynı binada önümüzdeki günlerde bir banka şubesinin açılacağını belirtti.

4 bin 245 metre kare kullanım alanına sahip yeni hizmet binası bodrum, zemin ve dört kattan oluşuyor. 2 bin 200 üyesi olan BİNTSO’nun yeni hizmet binasında daha sağlıklı hizmet vereceğini söyleyen Ayas, yeni hizmet binasının teknolojik donatıların yanı sıra, mimari görüntüsü ve hizmetin tek bir noktadan verilmesiyle üyelere daha iyi hizmet vereceğini söyledi. Ufak tefek eksiklikler olduğunu söyleyen Ayas, bunlarında en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Odamız yaklaşık aktif 2500 üyeye hizmet etmektedir. İlimiz yatırım bölgesinde bulunduğundan şirket sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Eski binamızın fiziksel kapasitesi odamıza yetersiz geldiği için odamızın faaliyetlerini gerçekleştirirken ve üyelerimize hizmet sunarken fiziksel mekan ile ilgili sorunlar ile karşılaşmaktaydık. Üyelerimize daha kaliteli hizmet vermek ve kentin öncü kuruluşu olarak ilimiz prestijine katkıda bulunmak için modern bir hizmet binası inşa ettik. Yaklaşık 12.500.000 bin TL’ye mal olan yeni hizmet binamız toplam 6 kat olmak üzere 4.310 m2 kapalı alana sahiptir. Birinci katta Odamız üye sicil işlemleri yapılmaktadır, ikinci katta şu an Fırat Kalkınma Ajansı hizmet vermektedir ve yakında KOSGEB’in de gelmesi planlanmaktadır. Hizmet binamızın 3. Katında Meclis toplantı salonumuz, Meclis Başkanı ve Başkan Vekili Odaları, Eğitim Sınıfı, Genç Girişimciler, Kadın Girişimciler ve Meslek Komitesi Toplantı Odaları bulunmaktadır. Dördüncü katta 85 kişilik konferans salonu, basın yayın odası, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Vekili Odaları yer alırken bodrum katta ise Odamız arşivi bulunmaktadır. Yaptığımız görüşmeler neticesinde DAİB temsilciliği de çok yakında Odamız hizmet binasında faaliyetleri sürdürmeye başlayacaktır.”

Basın buluşmasına BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selahattin Böckün, Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Yiğit ve Genel Sekreteri Yunus Emre Katrancı katıldı.