Bu yıl ikincisi düzenlenen Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonasına katılıp iki yıl üst üste Türkiye şampiyonu olan Solhan Ayak Tenisi takımından 5 sporcu 29 Kasım tarihinde Antalya’nın Alanya ilçesinde 15 ülkenin katılımıyla düzenlenecek olan Dünya şampiyonasına katılmak için milli davet aldı. 1’i genç takım olmak üzere 5 sporcunun davet edildiği Solhan Ayak Tenisi Takımı hazırlıklarına devam ediyor.

Ayak Tenisi Bingöl İl Temsilcisi ve takım kaptanı Serdar Demir, dünya şampiyonasından derece ile dönmek istediklerini aktardı.

Demir, “Ayak tenisi branşına üniversitede başlamıştım. Üniversiteden sonra Bingöl’e yerleştim. Daha sonra bu spora gönül vermeye başladık. Ayak tenisinde gittiğimiz tüm turnuvalarda derece elde ettik. Solhan Ayak Tenisi takımı olarak; İlk şampiyonamızda Türkiye birincisi olduk. İkinci şampiyonada yine şampiyon olarak dünya kupasına gitmeye hak kazandık. Katıldığımız tüm turnuvalarda derece elde ettiğimiz için dünya şampiyonasında da derece elde etmek istiyoruz. İnşallah bayrağımızı kürsüye çıkarak dalgalandıracağız. Ayak tenisi branşımız dünyada resmi bir spor olduğundan dolayı birçok yerde tanınsa da maddi destek açısından bir sıkıntı yaşanmıyor. Ama bizim ülkemizde bu spor yeni bir branş olduğu için pek destek göremiyoruz. Gittiğimiz turnuvaların masraflarımızın çoğunu kendimiz karşılıyoruz. Bu konuda iş insanlarından destek bekliyoruz” dedi.

Daha önce 1’i Avrupa üçüncülüğü, ikisi Türkiye kupası olmak üzere üç kupa kaldırdıklarını hatırlatan genç milli takımdan davet alan sporculardan Berdan Bolat ise, “ iki senedir bu takımın içindeyim. Ayak tenisinde güzel işler yapıyoruz. Güzel şeyler başarmaya devam ediyoruz. Milli takımdan bu sene 5 oyuncumuz davet aldı. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Şehir olarak, ilçe olarak. Milli takımımızı en iyi şekilde temsil edip, Bingöl’ü ve Solhan’ı gururlandırmayı hedefliyoruz ”şeklinde konuştu. (İHA)

Editör: MD MEDYA GROUP_