Başkan Arıkan, yakın zamanda ihaleleri gerçekleştirilecek olan kent meydanı, modern park, altyapı ve üstyapı ile sondaj kuyularının ardından asfalt plentinin de ihaleye çıkacağını müjdeledi.

Projeye dair açıklamalarda bulunan Başkan Arıkan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bingöl-Solhan Karayolu üzerinde bulunan 26 dönümlük arazinin belediyeye devir edildiğini ve bu alanda kurulacak asfalt plenti projesinin hızlıca tamamlandığını söyledi.

Plent ihalesinin 28 Haziran Salı günü saat 10.00’da gerçekleştirileceğini belirten Başkan Arıkan, “Reform niteliğindeki projelerimize bir yenisini daha ekliyor, ilimiz için elzem olan bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip plentimizle, ana caddelerimiz başta olmak üzere tüm yollarımızı BSK asfalt ile kaplayacağız” dedi.

İhale işlemlerinin tamamlanmasıyla tesis kurulumuna başlanacağını vurgulayan Başkan Arıkan, şu ifadeleri kullandı: “Bu yatırımızla beraber hem üretecek hem de büyük oranda tasarruf sağlayacağız İnşallah. Hedefimiz, kurulum aşamasından hemen sonra bu yıl ilk asfalt dökümünü gerçekleştirmektir. Bu kapsamda ekiplerimizle birlikte öncelikli ve sorunlu alanlarımızı tespit ediyoruz. Bu planlama doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah bu projemizle birlikte yol konusundaki tüm sorunlarımızı ortadan kaldıracağız. Destek ve katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’ye, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek’e, Valimiz Kadir Ekinci’ye ve emeği geçen herkese şehrim ve vatandaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum.” (Haber Merkezi)