14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçimleri için AK Parti'den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olan Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Burhan Arıkız, teşkilat ziyaretlerini sürdürüp halk buluşmalarını da gerçekleştiriyor.

Ziyaretler sırasında siyasette var olma sebebini, amacını, görev alması durumunda yapacaklarını paylaşıp destek isteyen Arıkız, her düşünceye saygının esas alındığı bir atmosferde fikirlerin siyaseten değil, memleketin bugünü ve yarınları için paylaşıldığı bir süreci inşa etme arzusunda olduklarını belirtiyor.

MODEL ŞEHİR VE HER DÜŞÜNCEDEN KATILIMLI İSTİŞARE HEYETİ…

Bingöl'de yaşadığını, burada çalıştığını, yatırımlarını burada yaptığını ve şehrin her sorununa vakıf olduğunu aktaran Arıkız, çözüm odaklı bir sinerji ve ortak akılla birçok kazanımın elde edilebileceği inancının altın çizdi.

Eğitim, ekonomi, sanayi, termal turizm ve kış turizmi ile tarım ve hayvancılık alanında yürütülecek proje ve yatırımlarla güçlü bir kalkınma hamlesini hayata geçirme hedefine değinen Arıkız; “İstihdam alanlarının arttırıldığı, insanlarımızın iş, aş konularında endişelerinin giderildiği bir yatırım ortamı için birçok konuda atılacak adımlarımız var. Bunları yaparken adaletten şaşmayacak, liyakatten taviz vermeyecek ve kişileri değil memleketi önceleyecek bir iradeyi de ortaya koymaktan geri adım atmayacağız. Toplumun kamu ve siyaset kurumlarına güveni pekiştirmek için yapılması gereken ne varsa, uygulamaktan geri durmayacağız. Tam da bu noktada, toplumun sesini duyabileceğimiz, taleplerini alabileceğimiz, şehrin önceliklerini masaya yatırabileceğimiz Şehir Ortak Platformu ve siyasi fikirlerine bakılmaksızın, donanımı ve çözüm önerilerindeki güçlü duruşuna bakarak her düşünceden insanımızın dahil olduğu İstişare Heyetini kuracağımızı da taahhüt ediyorum. Tüm iletişim kanallarını açık tutacak, ulaşılabilirliği esas alacak ve sorunları konuşmayı bir kenara bırakıp çözüm için çabalayacağız” dedi.

“VE HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ VEFALI OLACAĞIZ”

Toplumun değer yargılarına saygının korunduğu, insani gerekliliklerin önemsendiği, sosyal ve kültürel değerlerin de korunum desteklendiği bir süreci inşa etme hedefine de atıfta bulunan Arıkız, ‘vefa' duygusuna da dikkat çekti ve ekledi;

Bu anlamda,

- Büyüklerimizi başımıza tacı edip, bugünlere onların fedakarlıklarıyla geldiğimizi bilerek, toplum için yol gösterici olan büyüklerimizin tecrübe ve birikimlerinden faydalanacağız. Onlara verdiğimiz değerler ile geleceğimizi inşa edeceğiz.

-Kadınlarımızı önceleyerek ve önemseyerek onların şefkat abidesi ve ailenin temel taşı olduğu gibi, aile ve toplum arasında köprü görevi de gören en değerli varlıklarımız olduğunu da hissettireceğiz. Günümüzde konumlarına göre bir anne, bir eş bir evlat ve iş insanı olarak toplumun geleceğine yön veren ve aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan kadınlarımızın şefkat ve merhamet duygularıyla geleceğimize yön vereceğiz.

-Gençlerimizin; toplumumuzun en önemli yapı taşı, yarınlarımızın serveti, gücü ve umudu olduğunun bilinciyle hareket ederek, Toplumsal gelişmenin ve yükselmenin Gençlerin hayallerinde ve gayretlerinde gizli olduğunu onlara hissettirerek çalışacağız. Biz gençlerimizin hayallerini ve gayretlerini harekete geçirerek yarınlarımızı şekillendireceğiz. Geleceğimizi gençlerimizle ihya edeceğiz.

Ve her şeyden önemlisi vefalı olacağız. Çünkü vefa vicdani bir yükümlülüktür. Vefa duygumuzu önceleyerek toplumsal güveni sağlayarak yerelde güzel şehrimiz Bingöl'e, genelde de ülkemize ve milletimize hizmet etme gayesiyle ve düsturuyla hareket edeceğiz.

Bu duygularla hareketle, hep birlikte el ele vererek, birbirimizi kırmadan, şehrimizi daha güzel bir noktaya taşımak bizim elimizde. Kararlılıkla ve azimle ülkeme ve şehrime hizmet edebilmek için 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde daha önce çeşitli kademlerinde gururla ve azimle görev yaptığım AK Parti'den Milletvekilliğine talibim.  14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar Cumhurbaşkanı seçmek ve Bingöl'de de yeni bir rekor kırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle aday adaylığı ve seçim sürecinin herkes için hayırlı olmasını diliyor, tüm Bingöl halkına saygılarımı sunuyorum.

Editör: MD MEDYA GROUP_