Karlıova merkezde ikamet eden Yetim ve Ağır engelli Minik Bedir için acil ortopedik yatak ihtiyacı ve talebi Ankara BİNYAR Derneğine iletildi. Bunun üzerine harekete geçen Ankara BİNYAR Derneği konuyu kendi yönetimi ile paylaşıp minik çocuk için bir kampanya başlattı.

Kampanyada Minik Çocuğun acil şekilde Ortopedik yatağa olan ihtiyacı belirtildi ve hayırseverlerin desteği istendi. Bu süreçte hayırseverlerle irtibata da geçen Dernek 3. Günün sonunda kampanyaya olumlu dönüş aldı. Bingöllü iş adamı ve Bingöl Belediyesi AK Parti Encümeni Hasan Çeçen Minik Bedir’in ihtiyacı olan ortopedik yatağı temin ederek Ankara BİNYAR aracılığı ile Karlıova’ya götürüp aileye teslim etti.

Yatağı görünce çok sevinen Minik Bedir ve ailesi Ankara BİNYAR Dernek yönetimine ve yatağı temin eden iş adamı Hasan Çeçen’e teşekkür etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ankara BİNYAR Dernek Başkanı Yakup ZAZAOĞLU; “Biz Ankara’da teşkilatlanmış ve amacı Ankara’da yaşayan Bingöllü vatandaşlar arasında birlik, beraberlik ve yardımlaşma ruhunu canlı tutmak olan bir derneğiz. Ancak kalbimizin bir yanı her zaman memleketimiz olan Bingöl ile birlikte atmakta. Konu ile ilgili bize talep gelince “Bu Bingöl’de yaşayan bir vatandaş, bizim işimiz değil” demek yerine, yönetimimizle birlikte hemen “ne yapabiliriz” diye istişare ettik ve kampanya başlattık. Şükür ki kampanyamıza kısa sürede cevap geldi ve biz bugün Bedir kardeşimizin tebessümünün mutluluğunu yaşıyoruz. Kampanya sürecinde desteklerinize eksik etmeyen Ankara BİNYAR Yönetim Kurulu üyelerimize ve İş İnsanımız Hasan Çeçen’e teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da bu tür yardım kampanyaları ile halkımızın yüreğine dokunmaya devam edeceğiz.”

Editör: MD MEDYA GROUP_