Bingöl'de yaşayan 4 çocuk babası Hasan Dağın, 3 yaşındaki kızı Melisa'nın Ankara'da olduğu Bypass'tan ameliyatından sonra gözleri görmediğini, konuşamadığını ve yürüyemediğini iddia etti. Üç yıl önce dünyaya gelen kızı Melisa'nın doğumdan sonra kalbinden rahatsız olduğunu söylen Hasan Dağın, tedavi için önce Elazığ’a ardından da Gaziantep’e sevk edildiklerini söyledi. Gaziantep’teki ameliyatın başarılı geçtiğini söyleyen baba Dağın, Bypass ameliyatı olması için Ankara'ya gittiklerini söyledi.

Baba Dağın, ameliyattan sonra kızının görmediğini, konuşamadığını ve yürüyemediğini iddia etti. Dağın, yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

“4 çocuk sahibiyim. Son çocuğum Bingöl'de doğdu, kalp rahatsızlığı vardı. Kalp rahatsızlığı var dediler, Elazığ'a gittik. Elazığ'dan Antep'e gittik, oraya sevk ettiler. Orada birinci ameliyatı oldu, birinci ameliyattan sonra herhangi bir sıkıntısı yoktu. 1,5 yaşına geldiği zaman Ankara'ya götürdük. Ankara'da ameliyat oldu, ondan sonra işte çocuğun gözleri görmedi, konuşması yok, yürümesi yok. Çocuğa ne yaptılar bilmiyoruz. Bypass'tan sonra ameliyattan çıktıktan sonra doktorlara özellikle sordum çocuk niye bu halde diye, niye görmüyor dedim. Sabredin iyi olacak dediler, 2 senedir hala bir tepki yok. Bu süreçte mahkemeye verdik, tarih daha belli olmadı. Ayın 4'ünde mahkememiz vardı oda ertelendi. Şuan da bekliyoruz süreci. Yetkililere sesleniyorum bize bir el atsınlar. Kız çocuğuma bir çare bulsunlar. Elimizden gelen şuan da bir şey yok, bize yardımcı olsunlar. 2 senedir üzülüyoruz, her gün böyle görünce dayanamıyorum.” 

Editör: MD MEDYA GROUP_