Köy pazarı, kapalı semt pazarları, denetimlerinin sıklaştırılması, otopark sorunun giderilmesi, ahlak zabıta biriminin devreye sokulması, şehirde olan aile parklarının gözden geçirilmesi gibi konuların görüşüldüğü ziyarette, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ile yapılan görüşmede, kentteki su, yol, parklar ve çocuk oyun alanları, otopark sorunları, çöp tesisi sorunu, engelli otobüs sorunu, köy ve kapalı semt pazarı, Saray Mahallesi'nde yıkılan konut sorunları gibi birçok konu dile getirildi.

Mahalle muhtarlarından gelen başta su sıkıntısı olmak üzere yeşil alan, çocuk oyun alanları, yaşlı insanların oturması için bankların yapılması, yol yapımı ve devlet hastanesi ile Kültür Mahallesi birbirine bağlı köprünün yapılması gibi hususlar paylaşıldı.

Alpaya, Saray Mahallesi'ndeki 590 konutun kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması konusundaki sorunları Arıkan’a iletti.

Ziyarette, şehir merkezinin yol asfaltlamasının yapılması çöp tesisi sorunu ve şehir planlaması ile alakalı pek çok sorun ve sıkıntı paylaşıldı. Ayrıca askeri bölgede ana yoldan mahalle bağlantısının yapılması, engelliler için otobüs, kent merkezi taşımacılığı ve diğer sorunlar dile getirildi.

Görüşme sonrası yazılı açıklama yapan Alpaya, "Bizler HÜDA PAR olarak her daim hemşerilerimizin yanında olmaya ve sorunları ile ilgilenmeye devam edeceğiz inşallah. Ve yine belediyenin bazı yerlerde yapmış oldukları yol genişliği ve asfaltlamadan dolayı başta Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bizler yapılanları görmezlikten gelemeyiz, insanların rahat ve huzuru için kim ne yaparsa biz ona teşekkür ederiz ancak bunları yeterli bulmuyoruz, şehrimizin nefes alması ve yaşanılır bir il olması için daha fazlasının yapılmasını istiyoruz." ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_