Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın 27’nci olağan Genel Kurulu, Ticaret ve Esnaf Sarayı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kurul öncesi konuşma yapan Bayram, pandemi döneminde esnafın yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

 “Esnaf Batarsa Herkes Batar” diyen Bayram; “Yıllardır esnaf batarsa herkes batar diyorum. Ben artık pandemi döneminde faizsiz kredi taleplerimize ses vermeyen ve enflasyon canavarı ile esnafı karşı karşıya bırakanları eleştirmeyeceğim. Eleştirilmesi gerekenler esnaf ve vatandaşın yaşadığı sıkıntıyı dile getirmeyen ve iktidardan korkarak yapıcı eleştiri dahi yapamayan esnaf temsilcileridir” şeklinde konuştu.

"Korkusundan Konuşamayan Esnaf Temsilcisi, Aynaya Baksın."

Esnafsın veya ticaret erbabının temsilcisinin yol, hastane veya köprü yapma gibi bir görevi olmadığını belirten Bayram; “Nedir bu makamların görevi yapılan doğrular için yöneticilerine teşekkür etmek hatalar için de eleştiride bulunarak vatandaşın güçlü sesi olmak. Benim bütün iktidarlara ve siyasilere onlarca teşekkürüm ve onlarca eleştirim vardır. Korkusundan konuşamayan temsilciler artık dönüp aynaya baksın ve bir öz eleştiri yapsın” dedi.

Oda seçimleri kazanan liste ise şöyle;

Başkan: Ali Bayram

Yönetim Kurulu: Abdulvahap Sinen, Ferzeddin Aybek, Hasan Başçık, Şemsettin Gülen, Yılmaz Becerikli, Halil Kuyuldar, Necmettin Yıldız ve Abdullah Tunç.

Denetleme Kurulu: Müjdettin Erden, Sadık Günerigök ve Bünyamin Olmuş. HABER MERKEZİ