2023 yılının sabahın ilk saatlerinde güne sabah namazıyla merhaba diyen Bingöl Hür Gençlik, gençlerle sabah namazı programında buluştu.

HÜDA PAR Bingöl Gençlik kolları gençlerle sabah namazı buluşması programı düzenledi. Programa çok sayıda genç ve HÜDA PAR il teşkilatı katıldı. Cami çıkışında parti binasında kahvaltıda buluşan gençler hayırlı sohbetler ile ömür sermayesi hakkında hasbihalde etti. Programa HÜDA PAR Genel başkan yardımcısı Hamdullah Tasalı, İl başkanı Refik Alpaya ve cami cemaati ve partililer katıldı. Camide güzel görüntülere sahne olan program asr-ı saadete namzet bir gelecek görünüyor izlenimi verdi.

Sabah namazı sonrası gençlerle sohbet eden HÜD APAR Bingöl il başkanı Refik Alpaya, “Malumunuz bu gece yılbaşı gecesiydi. Nice gençler kendilerini heder ettiler, perişan ettiler. Belki de bu ortamları bazı çevreler sağladı. Bizler bu duruma gerçekten üzülüyoruz. Diliyoruz ki bu yıl son kutlamalar olsun ve gençleri ifsat edecek kutlamalar artık son bulsun. Gençlerimiz gayri İslami kutlama ve etkinliklerle zehirlenmesin. Sizler yeni yılın ilk gününde anlamlı bir etkinlik düzenlediniz, sabah namazı buluşması ile akranlarınıza güzel bir örneklik teşkil ettiniz.  Allah sizden razı olsun. Allah gelecek nesillerimiz olan gençlerimizin iman ve ahlakını muhafaza etsin. “ifadelerini kullandı.

“Ahir zamanda en güvenli liman şuurla kılınan namazdır”

Sabah namazı sonrası açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Bingöl Gençlik kolları Başkanı Yusuf Doğru ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle merkez Hacılar camisinde düzenlediğimiz sabah namazı programımıza iştirak eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizler şu ahir zamanda sığınılacak en güvenli limanın şuurlu bir şekilde huşu içerinde kılınan namaz olduğuna inanıyoruz. Malumunuz 2022 yılını bitirip 2023 yılına girdik. İçinde bulunduğumuz yeni yılda geçen yılın muhasebesini yapmalı ve hayırlı adımlarla geçmiş günahlarımıza tövbe edip yeni yıla bembeyaz bir sayfa açmalıyız. Ve bu sayfayı günahlarla kirletip karartmak değil, hayırlı amellerle süslemeliyiz. Bu vesileyle ömür sayfamızın ilk satırını sabah namazı buluşmasına ayırdık. Yılın ilk gününde düzenlediğimiz sabah namazı programı buluşmasının tüm yıla yayılmasını arzuluyoruz. Günde beş vakit farz olan namazı sadece bir programla değil, yılın 365 günü, günde beş vakit olmak üzere önemsememiz gerekmektedir. Namaz programımızı gençlere örnek olsun diye paylaşma gereği duyduk. Zira kişi etrafında çoğunluğun ne yaptığına bakarak etkilenmesi muhtemeldir. Müslüman başka din, fikir ve gayri İslami izimlerin etkisinde kalmamalı. Müslüman insan çevresindeki olumsuzluklardan etkilenen değil, imanı, ahlakı ve kişiliğiyle istikamet üzere olan yaşantısı ile etkileyen olmalıdır. Biz de istiyoruz ki bazı çevrelerin ifsat çalışmalarına karşı ıslah çalışmaları yürütelim. Programımızın hayırlara vesile olmasını diler, günde beş vakit minarelerden insanlara namaza ve kurtuluşa çağrısına kulak verenlerden olmamızı cenabı Allah’tan dileriz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_