Toplumda deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla ülkemizde 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan "Deprem Haftası" ve İçişleri Bakanlığınca ilan edilen “Afet Tatbikat Yılı” kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kerem Oruk ve beraberindeki heyet, Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

Kabullerinden dolayı Vali Ekinci’ye teşekkürlerini ifade eden İl Müdürü Oruk, ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ kapsamında tüm okullarda Türkiye ile eş anlı olarak gerçekleştirilen ‘Deprem anı ve tahliye tatbikatı’ ile il genelinde yapılan diğer etkinlikler hakkında Vali Ekinci’ye bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyarette haftanın önemi ile ilgili olarak konuşan Vali Ekinci ise şunları söyledi:

“İlimiz 1. Derece deprem bölgesinde yer aldığından afetlere her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. İçişleri Bakanlığımızca 2022 yılı, 'Afet Tatbikat Yılı' olarak ilan edildi. Deprem Haftası nedeniyle vatandaşlarımızın afetlere karşı bilinçlendirilmesi ve afetlerden kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi en büyük hedefimizdir. Bu yönde ilimizde önemli çalışmalar yürüten İl AFAD Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Ziyaret programı, İl Müdürü Oruk’un Vali Ekinci’ye ‘Deprem Çantası’ takdimi ve Deprem Çantası içindekiler hakkında bilgi paylaşımı ile sona erdi. HABER EMRKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_