Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine ‘AFAD Acil Mobil Uygulaması’ tanıtıldı. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen seminerde AFAD İl Müdürü Kerem Oruk tarafından Afet ve Acil durumlarda telefonla yardım ekiplerine ulaşmayı sağlayan, en yakın toplanma alanlarını gösteren ve afet eğitim videolarının da yer aldığı uygulamanın nasıl indirilerek kullanılacağı ve sunduğu hizmetler uygulamalı olarak anlatıldı.

‘AFAD Acil Mobil Uygulaması’ ve farkındalık eğitimine Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, Şube Müdürleri ve kurum personeli katıldı. Eğitimlerle ilgili yapılan açıklamada, “AFAD İl Müdürü Kerem ORUK tarafından kurumumuz konferans salonunda İl Müdürümüz Halil YÜCEL'in katılımları ile birlikte tüm idareci ve personelimize yönelik "AFAD Acil" Mobil uygulamasının tanıtımı ve farkındalık eğitimi eğitim verildi.” denildi.

Uygulamanın kullanılabilmesi için AFAD Acil uygulamasının telefona indirilmesinin ardından, telefon numarasının girilmesi gerekiyor. Kısa mesaj ile gelen şifrenin girilmesi ve telefon numarasının doğrulanmasının ardından uygulama, TC kimlik numarasının girilmesi ve konum yetkisinin verilmesiyle aktif hale geliyor.