Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İŞKUR Resmi Web sayfasında yayınlanan ilanda 79 şehirde istihdam edilmek üzere lise-önlisans-lisans mezunlarından sürekli kadroda üst yaş şartı olmadan toplam 1017 temizlik işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda Bingöl’de de sürekli işçi statüsünde 8 kadın 1 erkek personel alımı yapılacak.

Adaylar başvurularını 12 Ağustos 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden online olarak İŞKUR hizmet noktalarında şahsen ve ALO 170 hattına arayarak telefonla yapabilecek.

Temizlik görevlisi alımında adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir

657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsalar bile belli suçlardan mahkum olmamak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak, Vardiyalı çalışabilecek olmak, Başvuru yaptığı ilde ikamet ediyor olmak, Başvuru yaptığı kadronun cinsiyet şartını taşımak, 144 personel için Engelli olmak ve 106 personel için Eski Hükümlü olmak. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_