Asrın felaketi olarak hafızalarda yer eden 6 Şubat depremi sene-i devriyesi geldi. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem birçok ili etkiledi. Türkiye’yi sarsan felakette çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti, birçok ev oturulamaz hale geldi.

Bir Devrin Sonu: Telefon Pazarından Çekildi Bir Devrin Sonu: Telefon Pazarından Çekildi

6 ŞUBAT DEPREMİ KAÇ DAKİKA SÜRDÜ?

6 Şubat 2023 tarihinde pazar gününü pazartesi gecesine bağlayan saat 04,17 sularında ilk deprem meydana geldi. 13,5 milyon vatandaşı uykusundan uyandıran 6 Şubat depremi asrın felaketi olarak hafızalara girdi. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem 11 ilde yıkıcı tablolar yarattı. En kötü durumda olan il Hatay oldu. 85 milyon asrın felaketinin acısını yüreğinde hissederken ikinci depreminde saat 13.24 sularında aynı şiddette meydana gelmesi umutları tüketti. 6 Şubat depremi kaç dakika sürdü, 6 Şubat depremi kaç saniye sürdü soran vatandaşlara Kandilli Rasathanesinden, “Sismik dalgaların modelleme çalışmasında 04:17 depreminin 3 farklı şok ile meydana geldiği ve depremin 80 saniyeden daha uzun sürdüğü belirlenmiştir” denildi.

6 ŞUBAT DEPREMİNDE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde kaç kişinin hayatını kaybettiğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bakan Yerlikaya, depremlerde 53 bin 537 kişinin hayatını kaybettiğini, 107 bin 213 kişinin yaralandığını duyurdu.

Editör: MD MEDYA GROUP_