İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Ekinci’nin yanı sıra Vali Yardımcıları,  İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Basatemur, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda, ilimizde yapımı devam eden KÖYDES projeleri ve yapılması planlanan projeler hakkında sunum gerçekleştirildi.

KÖYDES ile ilgili alınan prensip kararlarını hatırlatan ve ödeneklerin yerinde ve planlı kullanılması talimatını veren Vali Ekinci şunları ifade etti;  “Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında ilimize 43.702.851,00 TL ödenek gönderildi. Hem merkez de hem de ilçelerde altyapı alanında yoğun çalışmalarımız mevcut. İmkânlar ölçüsünde ihtiyaçları belirleyerek, vatandaşımızın taleplerini karşılıyoruz. Hedefimiz kırsalda yaşayan halkımızın yaşam kalitesini artırmaktır.

Önceliğimiz içme suyu ve yol. Ortak alım ödeneklerimizin harcaması İl Özel İdaresi tarafından yapılacak. Ödemelerin hassasiyetle yapılması konusunda gerekli talimatları verdim. Bu süreçte şeffaf olacağız.  Nereye ne yaptık, neyi yapamadık, neyi başardık, neyi başaramadık, yılsonunda sizlerle tekrar toplanıp bunu değerlendireceğiz ve kamuoyuyla da paylaşacağız. Her şey şeffaf olacak. Şeffaflık ve hesap verilebilirlik bizim için çok önemli.” (Haber Merkezi)