Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği),  2022 yılı Temmuz ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

‘Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifini düstur edinerek, yetimin, öksüzün ve garibanın derdini dert edinen Bingöl Umut Kervanı Derneği, zengin ile fakir arasında köprü vazifesi görüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir “Temmuz ayında, 112 aileye 27 bin 411 TL değerinde gıda, 45 aileye 19 bin 600 TL nakdi, 3 bin aileye 660 bin TL kırmızı et, 1 aileye 7 bin 600 TL değerinde Buzdolabı, Fırın, Halı, Tüp, yorgan ve Mutfak eşyaları yardımı olmak üzere toplamda 3 bin 158 aileye 714 bin 611 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

MUHTAÇLARA UMUT OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Her nimetin şükrünün kendi cinsinden olduğunu belirten Demir, “Muhtaçlara yardımda bulunmak, Allah’ın hoşnutluğunu kazanma niyeti bulunan ve Müslümanlara fayda sağlayan harcama yapmak Allah yolunda infak sayılabilir. ‘Vermek’ insana hiçbir maddi imkânla satın alınamayacak bir tatmin duygusu ve huzur getirir. Mutlu ve huzurlu olmak istiyorsak sahip olduklarımızı olmayanlarla paylaşmalı ve aramızdaki bağları güçlendirmeliyiz. Her nimetin şükrü kendi cinsindendir demiştik. Malın şükrü ise onu Allah yolunda infak ederek olur. Bingöl Umut Kervanı Yardım Derneği olarak geride bıraktığımız Temmuz ayı faaliyetleri kapsamında Kurban Bayramı çalışmaları dahil edilerek güzel bir faaliyet ortaya koymaya çalıştık. Bu kapsamda gönüllü arkadaşlarımızın da katkılarıyla bu sıcak havada Etlerimizi ailelerimize ulaştırdık. Evi yanan bir ailemize de ev eşyaları yardımında bulunduk. Umut Kervanı olarak bir yandan bu ailelere yardıma koşarken diğer yandan da tespitlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Siz hayırsever kardeşlerimiz sayesinde bizler de elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Amacımız Bingöl'ümüzde ikamet eden fakir ve muhtaç ailelerin sıkıntılarını gidermektir. Sıklıkla dile getirdiğimiz gibi ekonomik sıkıntılar içerisinde boğuşan halk bu zorluklar içerisinde bir çıkış kapısı aramaktadır. Bizler de dur durak demeden bu ailelerin yaralarına merhem olmaya çalışmaktayız. Elbette ki bir gülle bahar gelmez demişler, fakat baharın gelişi de bir gül iledir. Bizler de sizler sayesinde bu yardımlarınızı az çok demeden fakir ve muhtaç olan ailelere ulaştırma gayretindeyiz. Kulluk görevimizi yerine getirmek için vicdanımıza ses vermek zorundayız. Rabbimiz yapacağınız yardımları kabul buyursun. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Demir, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL   

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı” HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_