TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 Dönemi değerlendirme sonuçlarına göre birim bazında en çok projesi kabul gören fakültemiz 4 proje ile Fen Edebiyat Fakültesi oldu.

Sırayla 3’er proje ile Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi takip etti. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulunun 2 projesi destek bulurken, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mimarlık- Mühendislik Fakültesi de 1’er projesi destek kapsamına alındı.

Ayrıca Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da 1’er projesi TÜBİTAK taraflıdan destek almaya hak kazandı.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, 18 öğrencinin projesinin TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmasının Bingöl Üniversitesi camiası olarak kendilerini çok gururlandırdığını belirterek şunları söyledi: “Üniversitemiz sadece fiziksel anlamda büyümüyor. Niteliksel olarak başarı çıtasını her yıl daha da üst sıralara tırmandırıyor. Obez üniversite olmayacağımızı daima söylüyorum. Nitelik olarak büyümeye devam edeceğiz. Başarıda öğrencilerimiz ile öğretim elemanlarımızı ve emek harcayan herkesi tebrik ediyorum.” (Haber Merkezi)