Bingöl Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan Kitabevinin kapatılması esnasında yaşanan olaylarla ilgili Bingöl Valiliğinden açıklama geldi. Açıklamada 16 şahısın gözaltına alındığı bilgisi yer aldı.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada;

“İlimiz merkezinde dün akşam saatlerinde yaşanan ve yazılı ve görsel medya organlarında ‘Tevhid Kitabevine Operasyon’ gibi başlıklarla paylaşılan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Valiliğimizce açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Yapılan çalışmalar neticesinde söz konusu Tevhid Kitabevi’nde DEAŞ Terör örgütüne müzahir  olduğu değerlendirilen faaliyetlerin yürütüldüğü ayrıca iş yeri ile ilgili yapılan çalışmalarda iş yerinin ruhsatsız faaliyet yürüttüğü tespit edilmiştir.

Buna bağlı olarak, Bingöl Belediye Başkanlığına bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerince adı geçen iş yeri mühürlenmek istenmiştir. Ancak Tevhid Kitabevi önünde toplanan grubun direnmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz duruma müdahale etmiş, müdahale esnasında güvenlik güçlerimize taşlı, sopalı saldırıda bulunulmuştur.

Olay ile ilgili olarak “Görevli Memura Mukavemet, Kasten Yaralama, Kamu Malına Zarar Verme” suçlarından 16 şahıs gözaltına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi. HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_