Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2023 yılı Ocak ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, “2023 yılı Ocak ayında; 80 aileye 32 bin 704 TL tutarında gıda yardımı, 7 aileye 2 bin 200 TL tutarında kırmızı et yardımı, 34 aileye 49 bin 20 TL nakit (para) yardımı, 7 aileye 2 bin 750 TL değerinde ev eşyası yardımı, 3 aileye 4 bin 800 TL değerinde odun yardımı, 7 aileye 2 bin 100 TL değerinde elbise yardımında bulunduk. Toplamda 138 aileye 94 bin 574 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

DESTEĞİNİZLE DAHA FAZLA İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞMAK İSTİYORUZ

Kışın zor ve çetin geçtiğini ifade eden Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak, Ocak ayında elimizden geldikçe ihtiyaç sahibi olan ailelere daha hayırlı bir hizmet sunmak gayesi ile bizler bu soğuk kış günlerinde yürekleri ısıtacak faaliyetler ile muhtaçlara yardımcı olmaya ve sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Hayır konusunda ne gerekiyorsa teşrik-i mesai yaparak üye ve gönüllerimiz ile beraber, bağış çağrılarında bulunuyoruz. Bu minvalde Rabbimiz şöyle buyuruyor.“Siz hayra ne harcarsanız, Allah onun yerine başkasını verir.” (Sebe Suresi,39.ayet) Evet bizler hayır konusunda tüm kardeşlerimiz ile beraber bu faaliyetleri sürdürmek gayesindeyiz. İhtiyaç sahibi olan ailelerin yükünü hafifletmek gayesi ile faaliyetlerimiz kapsamında gıda, kırmızı et, ev eşyası, odun, elbise ve nakit para yardımlarında bulunduk. Özellikle bu soğuk kış günlerinde ailelerimize evlerini ısıtacak yakacak yardımında bulunduk. Her halükarda yükümüzü hafifletecek olan bu ailelerin güler yüzü ve siz hayırseverlere olan duasıdır. Bizler de bundan güç alarak faaliyetlerimizi daha da sıklaştırmak gayesindeyiz. Elbette ki bu da elbirliği ile hep beraber el ele vererek, daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşmaktır. Bizlerde dört koldan yardım faaliyetlerimize devam ediyor, basın yayın yoluyla duyuruyor ve bu kardeşlerimizin duygularına tercüman olmaya çalışıyoruz. Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak bu soğuk kış günlerinde dur durak bilmeden bir taraftan tespit, diğer taraftan da yapılan bağışlar ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Rabbimiz içinde bulunduğumuz üç ayları hakkımızda bereket eylesin ve muhtaçların yükünü hafifletsin. Buradan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_