Ziraat Türkiye Kupası 1. eleme turu kura çekimi yapıldı. Ziraat Türkiye Kupası 1. eleme turu müsabakalarına, ön eleme turu maçları sonucu tur atlayan 14 Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve TFF 3. Lig'den 48 olmak üzere toplam 62 takım katıldı. Müsabakalar tek maç eleminasyon sistemine göre 26, 27 ve 28 Eylül tarihlerinde oynanacak.

12 Bingölspor'dan TFF'ye Tepki 12 Bingölspor'dan TFF'ye Tepki

RAKİP 23 ELAZIĞ FK OLDU

Ziraat Türkiye Kupası'nda Bingöl’ü temsil eden 12 Bingölspor, ön eleme maçında Hakkari Zapspor’u 3-0 yenerek 1. tura yükseldi. Yapılan kura sonucunda 12 Bingölspor’un rakibi TFF 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden 23 Elazığ FK oldu. Elazığ temsilcisi, bu sezon ligde çıktığı ilk 2 maçını da kaybederken, -5 averajla ligin son sırasında yer alıyor.

62. KEZ DÜZENLENİYOR

Kura çekimi öncesi açılış konuşmasını yapan TFF Amatör İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Ziraat Türkiye Kupası'nın öneminin altını çizdi. Düşmez, "Ziraat Türkiye Kupası'nın 62. yılını idrak ediyoruz. 'Türkiye Kupası, Türkiye'yi kucaklıyor' sloganıyla 2012'den bu yana 81 ilde bu güzel oyun oynanıyor. BAL Ligi de dahil olmak üzere 5 ligin bütün takımları bu dev sahneye çıkıyor. Bu ülke futbolu için çok önemli bir iş. Bugüne kadar büyük sürprizler yaşandı. Zaman içinde BAL takımlarının, 3. Lig ve 2. Lig takımlarının üst liglerdeki güçlü takımları elediğini, sürprizlere imza attığını gördük. Bunlar futbolun heyecanını artırıyor" diye konuştu. (Haber Merkezi)