12 Bingölspor’un Rakibi Belli Oldu 12 Bingölspor’un Rakibi Belli Oldu

Özellikle sosyal medyada taraftarların gösterdiği yoğun baskı sonucu konuyu tekrardan değerlendirip hatasından dönen TFF, 12 Bingölspor ve Hakkarispor’u tekrardan kupaya dahil etti.

Konuya ilişkin 12 Bingölspor resmi hesabından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Kamuoyuna

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 06.09.2023 tarihinde yapılmış olan Bölgesel Amatör Lig takımlarını bilgilendirme ve kura çekimi toplantısında kulübümüzün temsil yetkisi elinden alınarak saf dışı bırakılmıştı.

İlk günden itibaren Kulüp başkanımız Sayın M.Engin Özturan ve yönetim kurulumuzun kararlı duruşu ve yoğun çabaları sonucu, Türkiye Futbol Federasyonunun almış olduğu bu karardan dönülmüş,12 Bingölsporumuza hakettiği gibi Ziraat Türkiye kupasında tekrardan temsil hakkı verilmiştir. kupasın

Bu süreçte bizlere destek olan ilimizin değerli yöneticilerine,kulüp başkanlarına,herhangibir kulüp gözetmeksizin yanımızda olan tüm futbolseverlere,Sivil toplum kuruluşlarına ve yeniden değerlendirme yaparak vermiş oldukları bu doğru karardan dolayı Türkiye Futbol Federasyonuna birkez daha kamuoyu önünde teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca ilk günden itibaren yanımızda olarak,tüm platformlarda takımlarına destek çıkıp, ulusal anlamda ses getiren bir kenetlenme örneği gösteren değerli Bingöllülere ve 12 Bingölspor taraftarlarına da şükranlarımızı sunuyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla”