Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Müştakbaba Kız Yurdu’nda açılan kurslara katılan öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları onlarca ürünü düzenlenen sergide beğeniye sundu.

El emeği göz nuru eserlerin sergilendiği etkinlikte, öğrencilerin özenle hazırladıkları el sanatları, ahşap boyama, geri dönüşüm, kalem işi, kara kalem, çanta yapımı gibi ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Sergi, hem yurt yönetimi hem de katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kayapınar’ın acı günü 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kayapınar’ın acı günü

Açılan sergiyi gezerek öğrenciler tarafından yapılan ürünleri inceleyen Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, “Yurtlarımızda genç ofislerimiz bünyesinde geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimize yıl boyunca modern eğitim sınıflarında çeşitli kurslar düzenledik. Öğrencilerimizin boş vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirmelerine imkan sağladık. Müştakbaba Kız Yurdu’nda açmış olduğumuz kurslarımızda öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ürünler düzenlenen sergi ile görücüye çıktı. Ürünleri incelediğimizde öğrencilerimiz için açtığımız kurslara ilginin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bu kurslarımızda kullanılan malzemeler yine müdürlüğümüz tarafından temin edilerek öğrencilerimize veriliyor. Sadece açmış olduğumuz kurslarımızdan yaklaşık 750 öğrencimiz faydalandı. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sunacak olan bu eğitimlerimiz her yıl artarak devam edecektir” dedi.

Kaynak: iha