HÜDA PAR Gençlik Kolları, 23-30 Ekim tarihleri arasında kutlanan "Gençlik Haftası Etkinlikleri" kapsamında birçok merkezde gençlik etkinlikleri düzenliyor.  

Hüda Par Bingöl Gençlik Kolları tarafından başlatılan etkinlikler hafta boyu devam edecek.

Bingöl merkez Kültür Mahallesi'ndeki kır düğün salonunda düzenlenen etkinliğe, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Av. Hüseyin Yılmaz ve Hamdullah Tasalı, İl Başkanı Refik Alpaya, HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Hamdullah Er, HÜDA PAR Bingöl il ve ilçe gençlik kolları üyeleri katıldı.

Kur'an tilaveti ile başlayan etkinlikte, HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve HÜDA PAR Bingöl İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Doğru birer selamlama konuşması yaptı.

“PARTİ OLARAK AMACIMIZ DİNİNE BAĞLI BİR NESLİ İNŞA ETMEKTİR”

Etkinlikte selamlama konuşması yapan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, insanlığın manevi bir buhran içinde olduğunu, her türlü münkeratın ortalıkta kol gezdiğini, günahların revaç bulduğu ve sakınanların ise ayıplanıp garipsendiği bir dönemde olduklarını ifade etti.

Alpaya, böylesi zamanlarda ulvi maksatlarla her zamankinden daha çok çalışmak gerektiği şuuruyla hareket ettiklerini ifade ederek, parti olarak amaçlarının dinine bağlı bir neslin inşa ve ihyası olduğunu söyledi.

"MÜ'MİNİN ÖZELLİĞİ; DENGE, İSTİKAMET VE İSTİKRARDIR"

HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Doğru ise, denge, istikamet ve istikrarın müminin özelliği olduğuna vurgu yaptı.  

Doğru, "Mü'min genç, heva ve hevesin dünyasında keyfe kâfi olacak eğlencenin nasıl mümkün olabileceğini göstermesi gerekir." diyerek düzenledikleri etkinliğin, gençliğin özgürlük adı altında sınırların çiğnendiği ve yozlaşmanın boy gösterdiği meydanlarda olmaması gerektiğine dikkat çekti.

"PARTİMİZİN VARLIK GAYELERİNDEN BİRİ DE GENÇLERDİR"

HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Hamdullah Er, gençlerin partileri için çok önemli bir yere sahip olduğunu ve partilerinin varlık gayelerinden birinin de gençler olduğunu belirterek, gençlerin bu parti ve bu dava için çok önemli bir yere ve misyona sahip olduğunu ifade etti.

"SAĞLIKLI TOPLUM MADDİ VE MANEVİ KALKINMAYLA MÜMKÜNDÜR"

Er, "Bizler diğer siyasi partiler gibi sizlere oyları alınması gereken bir oy deposu olarak görmüyoruz. Bizler için sağlıklı bir toplum ancak iki boyutlu bir şekilde kalkınmayla gerçekleşir. Bu da toplumun hem maddi hem de manevi olarak kalkınmasıyla mümkündür. Bugün gençlerin ekonomik olarak, adalet ve eğitim noktasında yaşadığı sorunlar ve problemler çok ciddi bir seviyededir. Diğer siyasi partilerin göz ardı ettiği ancak bizim göz ardı etmediğimiz bir husus var ki o da bugün gençlerin yaşadığı bir anlam krizinin olması ve bundan dolayı maddi olarak da refah bir hayat süren gençlerin bu refaha rağmen kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmedikleri bir ortamı yaşadıklarını görüyoruz. Bizler Hür Gençlik diyoruz ki gençler maddi olarak bir sorun yaşamıyorlarsa diğer taraftan da kendilerini yetiştirip manevi olarak güçlü olurlarsa o zaman dünya hem de ahiret saadetlerini sağlayacak bir bilince kavuşmuş olurlar. Bu şekilde bütün bir toplum olarak hem mutlu hem de huzurlu olacağız inşallah. Bu bilinç ve düsturla Gençlik Kolları etkinliklerimizi bundan sonraki yıllarda daha da çeşitlendirerek düzenli bir hale getirerek kutlayama devam edeceğiz." dedi.

"GENÇLİK UMUDUNU KAYBETMİŞ VAZİYETTE DERİN BİR UYKUDA ONLARI UYANDIRMAK VAZİFEMİZDİR"

Ekinlikte gençlere hitap eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Yılmaz, umudun gençlerde olduğunu söyledi. 

Yılmaz, "Farklı kesimlerin, ideolojilerin, izimlerin ve müstekbir güçlerin baskısıyla, oyun ve desiseleriyle gençler yolunu kaybetmiş durumda. Gençler umudunu kaybetmiş, gençler hayatın anlamını kaybetmiş, bizim bu gençleri uyandırmamız ve bilinçlendirmemiz lazım. Hayatın anlamını tekrar onlara göstermemiz lazım. Bu hem sizin hem de parti olarak bizim görevimizdir. Gençlik derin bir uykuda, kabuslar içerisinde, onları uyandırmamız lazım." dedi.

"GENÇLERİMİZİ İSLAM'DAN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN TÜRLÜ DESİSELER TERTİP ETMEKTELER"

Ahlaki yozlaşmayla karşı karşıya olduklarını söyleyen Yılmaz, "Gençleri her türlü uyuşturucuyla meşgul etme, gerçek anlamından uzaklaştırma çabası var. Uyuşturucu derken sadece kimyasal veya diğer maddelerden bahsetmiyoruz. Bugün dijital ekran bağımlılığı diye bir şey çıkmış ve bu da gençleri uyuşturuyor. Onları çalışmaktan ve hizmet etmekten geri bırakıyor. Yani müstekbir sistemler bu hayatın anlamı olan İslam'dan gençlerimizi uzaklaştırmak için türlü oyun ve desiseler tertip etmekteler. Bunlara karşı bizim uyanık olmamız lazım." şeklinde konuştu.

"GENÇLER BİZİM UMUDUMUZDUR"

Yılmaz, "Gençlerimizin umutsuz olmaması lazım. Gençler bizlerin, bu toplumun ve bu ülkenin umududur. Gençler her siyasi partinin umududur. Gençlik kolları diri olmayan, çalışmayan ve gençleri olmayan bir parti kaybetmeye mahkumdur. Gençliğine hizmet etmeyen, gençliğini sağlam bir zeminde yetiştirmeyen toplumlar kaybetmeye mahkumdur. Gençlerini başıboş bırakan, dünya istikbalinin oyun ve hileleriyle onları kandırmaya müsaade eden toplumlar kaybetmeye mahkumdur. O açıdan HÜDA PAR'ın gençleri bu siyasi bilinci her tarafa yaymak ve ulaştırmak zorundadırlar." dedi

Tarih sahnesine bakıldığında gençlerin her zaman devrimci olduklarını ifade eden Yılmaz, farklı kesim ve ideolojilerin de gençlere yatırım yaptıklarını söyleyerek, "Bizim istediğimiz gençlik, vahiyle bağını koparmayan ve vahiyle bağı güçlü olan gençliktir." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu toplumu, bu ülkenin kaderini ve dünyayı değiştirmeye var mısınız? Hazreti Peygamber'in etrafındaki insanların yüzde 80'i gençti. Ama onlar dünyayı değiştirmek için önce kendilerini değiştirdiler. Önce kendimizde devrim yapacağız. Ruh alemimizde, kendi beden dünyamızda devrim yapacağız. Biz bunu gerçekleştirirsek dünyevi şehvet ve menfaatlerden, onların bizleri aldatmasından uzak durup dünyanın oyun ve eğlence olduğu bilincinde olarak bu dünyaya kanmadan, dünyevileşmeden, vahyin kontrolünde ve emrine biz bunu yapabiliriz. Önce kendi bedenimizde, beden ülkemizde değişim yapacağız, sonra toplumu değiştireceğiz. Kendini değiştiren birey ailesini değiştirir, aile değişince toplum değişir, toplum değişince ülke değişir. Bugün bizim en büyük sıkıntımız o. Müstekbir güçler bunu bildiği için gençleri sürekli bir bağımlılığa mahkûm ediyor. Bunu bildikleri için gençleri imandan ve İslam'dan uzaklaştırıyorlar, onları izimlerin yalan kurtarıcılığına terk ediyorlar. Daha önce ateizmi, bu günlerde de deizmi pazarlıyorlar, deizmi şirin gösteriyorlar. Ama gençlerimiz deizmin ne olduğunu çok iyi biliyor ve deizm tuzağına düşmeyecekler. Gençlerimizi bugün hedonizmle, hazcılıkla kandırmaya çalışıyorlar. Dünyanın haz ve eğlencesine yöneltiyorlar." 

"HER MÜ'MİN YERYÜZÜNDE ALLAH'IN BİR HALİFESİDİR"

Gençlerin başıboş olmadıklarını söyleyen Yılmaz, "İnsan başıboş değildir, Allah'u Teâlâ bizleri yeryüzüne halife olarak göndermiştir. Her bir gencimiz, her bir insanımız, her bir mü'min Allah'ın yeryüzündeki bir halifesidir. Halifenin görevi, O'nun emri doğrultusunda çalışmaktır, bu toplumu değiştirmek ve dönüştürmektir. Bizler partimizi kurarken de bu toplumun, insanının hem dünya hem de ahiret saadetini kurtarmak için kurduk ve bu yol üzere çalışacağımıza dair programımızı buna göre hazırladık. HÜDA PAR'ın parti programının devlet programı haline gelmesi lazım. İşte o zaman toplum kurtulacak, başımız dik olacak ve o zaman toplumsal devrimi yapabilecek ve dönüşümü sağlayabileceğiz." şeklinde konuştu. 

Program gençlerin oynadıkları çeşitli oyunlar ve yarışmalar ile devam etti. Kazananlar ödüllendirildi. (Haber Merkezi)