MUŞ (İHA) – Muş’un Bulanık ilçesindeki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ericek Köyü İlkokulunu boyadılar.

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile Ericek Köyü İlkokuluna fiziksel iyileştirme çalışmaları yaptıklarını belirten proje danışmanı Dr. Abdulbaki Demir, "Gönüllülük Çalışmaları" dersinin toplum açısından önemine değindi. Demir, “Gönüllülük, faaliyet alanı bakımından toplumda büyük bir kitle üzerinde etki göstermektedir. Gönüllülük faaliyetleri hem bireylerin kendisine hem de topluma sağladıkları kazanımlar açısında iki taraflı etkiye sahiptir. Gençler açısında ele aldığımızda önemli bir öğrenme metodudur. Bireyler gönüllü faaliyetler sayesinde kişisel becerilerini geliştirmenin yanı sıra gönüllülerle yapılan takım çalışması, kendi içlerinde var olan yeni yetenekleri keşfetme, empati kurma ve etkin iletişim gibi özellikleri de kazanmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde öğrencilerimizle birlikte yaptığımız etkinlik toplumsal yarar sağlama amacı ile öğrencilerimiz ve Ericek Köyü İlkokulu öğrencileri açısında iki taraflı etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Elazığ’da ahır ve kümes yangını: 15 keçi, 29 tavuk telef oldu Elazığ’da ahır ve kümes yangını: 15 keçi, 29 tavuk telef oldu

Üniversite öğrencileri; Ericek Köyü İlkokulunda gün boyunca süren boyamanın yanı sıra öğrencilere kitap, oyuncak ve kırtasiye malzemeleri de dağıttı.

Kaynak: iha